בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ההתאוששות בענף ה-IT צפויה רק בסוף 2002 

ההתאוששות בענף ה-IT צפויה רק בסוף 2002

 
 
יהודה קונפורטס

כך מעריכים אנליסטים בענף; קצב הצמיחה של מרבית החברות 5- 8 אחוזים לכל היותר; מגמת ההאטה בשורה ארוכה של תחומים עתידה להימשך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קצב הגידול המכירות וההכנסות ענף ה- IT בשנת 2002 ינוע בין חמישה לשמונה אחוזים לכל היותר. מגמת ההאטה בשורה ארוכה של תחומים תימשך, פרויקטים יעברו סבבי החלטות ארוכים יותר, וההתאוששות אם תגיע, לא תהיה לפני הרבעון השני או השלישי של 2002.
 
הערכה פסימית זו השמיעו מנהלים בכירים אנליסטים ומנמר"ים במפגש חירום שכינסה ערב החג מערכת השבועון אינפורמיישן וויק .

זיו מנדל, מנכ"ל משותף בחברת ג`ון ברייס, מנטרג`י (גילת לשעבר) שהינחה את המפגש אמר, כי בשנת 2002 והשנים שאחריה חברות וארגונים ישרדו אלו שלא יעשו הנחות לעצמם, יפגינו קשיחות בכל מה שקשור להתייעלות, פיטורי כוח אדם הורדת שומנים, התמקדות בעסקים רווחיים בלבד.

מנדל אמר, כי לצד תופעה של העלמות חברות חלשות, מיותרות שלא היה להם הצדקה כלכלית, החזקים שישארו יוכלו להתחזק לגדול ולהרחיב את עסקיהם. "למרות הפסימיות השוררת בקרב מרבית המנהלים אני עדיין שומר על אופטימיות, כי אני מאמין שבסופו של דבר השוק האמיתי ישמור על עצמו".

עם זאת הוסיף מנדל, כי למרות המודעות לההאטה והמיתון עדיין יש לא מעט חברות בשוק שלא מפנימות את חומרת המצב, והן צפויות להרגיש זאת ולהתייחס לכך כבר ברבעון הראשון או השני של 2002.

במפגש השתתפו והביעו את דעותיהם: אלי קרן, מנכ"ל סאן ישראל, נתן גביש, מנכ"ל ניו אפליקום, אלדד בר אדון, מנכ"ל ג`ון ברייס מוצרים, אבי ונגר, סגן נשיא ומנהל מערכות מידע ראשי של רד תקשורת ומחשבים , רמי פדלון, מנכ"ל יבמ גלובל סרוויסיס, רמי אפרתי, סגן נשיא נייס מערכות, ניסו כהן, מנכ"ל אי די סי ישראל, ברוך גינדין, מנכ"ל גרטנר גרופ ישראל, אריק מאייר, מנכ"ל גיגה אינפורמיישן וויק, גיל רוזנפלד, סמנכ"ל מכירות, HPנתי אברהמי, מנכ"ל יעל תוכנה ומערכות, אבי וייס יועץ לנושאי טלקום וכתב בכיר באינפורמיישן וויק,דני נויברגר, מנהל קבוצת שותפים עסקיים ולקוחות גדולים ואילן שפיגלמו, סמנכ"ל שיווק אורקל ישראל.

בהתיחסם להשפעת אסון מנהטן על הענף היו חילוקי דעות בקרב המשתתפים.

אחדים טענו כי מוקדם מדי להעריך את ההשפעה על הענף ועל העולם כולו ואילו נציגי חברות בינלאומיות אמרו כי תחומים כגון CRM, ועידות וידיאו, שחזור וגיבוי חם מרחוק יצברו תאוצה.

כל המשתתפים ציינו כי צפויים עוד מיזוגים ואיחודים בין חברות ברמה הבינלאומית והן בשוק הישראלי. המיזוגים יהיו בדומה למהלכים שעשו חברות כגון פורמולה ומיחשוב ישיר באחרונה.

עוד העריכו אנליסטים ומנהלים כי המיזוג בין HP לקומפאק ייארך זמן רב מאוד, ספק אם ייצא לפועל אולם בוודאות יגרום להאצת מהלך שקומפאק העולמית וישראל יבצעו: הקמת גוף שירותים ופרויקטים גדול, קומפאק גלובל סרוויסיס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by