בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרוגי הפיגוע הובאו למנוחות 
 
 
חדשות  נענע

אמש חדרה חוליית מחבלים ליישוב אלי-סיני; שני ישראלים נהרגו ו- 15 נפצעו; צלפים של צה"ל הרגו את שני המחבלים שהתבצרו באחד הבתים; החמאס נטל אחריות ופרסם קלטת בה נראים המחבלים; צה"ל השתלט בתגובה על שטחים בצפון הרצועה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טוראית לירון הרפז, בת ,18 תושבת אלי סיני, הובאה למנוחות אחר הצהריים (רביעי) בבית העלמין הצבאי באשקלון. חברה, אסף יצחקי, בן 20 מלוד, הובא למנוחות בבית העלמין הישן בעירו.

15 בני אדם נוספים נפצעו בחדירת המחבלים הלילה להתנחלות אלי סיני. בין הפצועים נמנים חמישה חיילים. אחד מהפצועים נפגע באורח קשה, אחד באורח בינוני והשאר באורח קל. 8 מהפצועים נותחו.

12 מהפצועים עדיין מאושפזים בבתי החולים ברזילי באשקלון וסורוקה בבאר שבע, לאחר שארבעה מהפצועים כבר שוחררו לבתיהם. 

המחבלים: אנו יוצאים להרוג טרוריסטים ישראלים

אמש חדרו מחבלים של ארגון החמאס לישוב אלי סיני, פתחו בירי לעבר התושבים והתבצרו באחד מבתי הישוב.

עד לשעות הלילה המאוחרות נמשכו ב``אלי סיני`` הסריקות, במטרה לוודא שאין במקום מחבלים נוספים.

חיילי צה"ל פוצצו הבוקר בצורה מבוקרת, 11 רימונים שהשליכו המחבלים אמש, אל תוך הבתים, ולא התפוצצו.

גופות שני המחבלים שחוסלו נמצאו לפנות בוקר מחוץ לבית בו התבצרו, לאחר שככל הניראה ניסו להימלט במהלך הירי לעברם. גופות המחבלים לא פונו, במשך שעות ארוכות, מחשש שהן ממולכדות.

תחנת הטלוויזיה של החיזבאללה, אל-מנאר, דיווחה שאנשי החמאס שביצעו את התקיפה הם עבדאללה עודי ואיברהים ניזאר עיאן, בני 20 ממחנה הפליטים ג`בליה. בקלטת וידאו שפרסם החמאס נראים המחבלים לפני הפעולה. אחד מהם אומר כי הוא יוצא להרוג טרוריסטים ישראלים.

אריק הרפז, אביה של לירון שנהרגה בפיגוע אמר הבוקר: "סמכתי על הצבא, אם הייתי יודע שהצבא לא יכול לשמור לי על הילדים, הייתי שולח אותם לגור רחוק מכאן, ונישאר להתגורר כאן לבדי, לא אעזוב את המקום בו גדלה ביתי ובו נהרגה".

לירון היא החלל השלישי מקרב תלמידי תיכון עירוני א` באשקלון, שנהרגו בפיגועים בשנה האחרונה. קדמו לה אלעד ולנשטיין שנורה בעפרה בנובמבר אשתקד ויסמין קריסי שנדרסה בפיגוע באזור בפברואר האחרון.

צה"ל תוקף בתגובה, מאז הבוקר, בצפון רצועת עזה.
 

האירוע: שלב אחר שלב

ילד שנפצע קל מאש המחבלים מובל לבית החולים ברזילי באשקלון (רויטרס)
 ילד שנפצע קל מאש המחבלים מובל לבית החולים ברזילי באשקלון (רויטרס)   
החולייה, שככל הנראה מנתה שני מחבלים, חדרה לישוב מכיוון דרום, דרך אזור בו אין גדר אלקטרונית. המחבלים שלפי דיווחי התושבים היו מחופשים לחיילים, התקדמו תוך כדי ירי לעבר תושבים וזריקת רימונים על הבתים. מספר מתנחלים שהחלו להשיב אש אילצו את המחבלים להיכנס לתוך בית.

חיילים שמאבטחים את ההתנחלות רצו אל הבית וכיתרו את האזור שסביבו. כוחות גדולים החלו לזרום לישוב ולפנות בתים הסמוכים לבית בו התבצרו המחבלים. באותן שעות העריכו כוחות הביטחון בשטח כי המחבלים מחזיקים בבני ערובה בבית. הערכות אלה התבדו מאוחר יותר. התושבים קיבלו הוראה להסתגר בבתיהם ולכבות את כל האורות.

 
 
איזור הישוב אלי סיני, אליו חדרו המחבלים
 איזור הישוב אלי סיני, אליו חדרו המחבלים   
כוח גבעתי שנע קרוב מידי לבית בו היו המחבלים נתקל בירי, ממנו נפצעו שלושה חיילים.

במקביל הוזעקו לישוב צוותים של היחידה המיוחדת ללוחמה בטרור של משמר הגבול (ימ"מ), מסוקי קרב ומזל"טים. הוקם חדר פיקוד קדמי בפיקוד הרמטכ"ל, רב-אלוף שאול מופז, ואלוף פיקוד דרום דורון אלמוג.

כבר בשלבי בידוד זירת האירוע נפגע אחד המחבלים מאש של אחד מחיילי המילואים. בשלבי כיתור הבית על ידי הימ"מ זיהה אחד הצלפים מחבל נוסף והרג אותו. בשלב זה התברר לכוחות שאין בבית בני ערובה ומוקד הפעולה עבר לניסיונות לאתר מחבל שלישי שנטען כי נראה בעת החדירה לישוב.

סמוך לשעה 02:00 לפנות בוקר השתלטו כוחות הימ"מ על הבית. האירוע הגיע לסיומו והישוב אלי סיני חזר, עד כמה שניתן, לשיגרה.

אלוף פיקוד הדרום דורון אלמוג אמר הלילה כי מטרתם המקורית של המחבלים היתה לבצע פיגוע הרג המוני, ולא לחטוף בני ערובה.

בעקבות האירוע, החלו חילופי אש בכל האיזור הצפוני של רצועת עזה, ליד ההתנחלות דוגית ובאיזור קרני-נצרים.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by