בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יוזמה אמריקנית לשלום במזה"ת נדחתה בשל גל הטרור 

יוזמה אמריקנית לשלום במזה"ת נדחתה בשל גל הטרור

 
 
חדשות  נענע

לדברי פקיד בכיר בוושינגטון, היוזמה אמורה הייתה להיות מוצגת בכינוס מיוחד של האו"ם לפני כשבוע, שבוטל בשל האירועים; בוש: מדינה פלסטינית היא חלק מהחזון של ארה"ב בנוגע למזרח התיכון; בלייר: לפלסטינים יש זכות למדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתקפת הטרור בארצות הברית גרמה להשעיית יוזמה בוושינגטון לחדש את תהליך השלום במזרח התיכון, כך אומר היום (שלישי) פקיד בכיר בוושינגטון.
 

לדבריו, מדובר ביוזמה שאם תוכתר כהצלחה- תביא להקמת מדינה פלסטינית. בקול ישראל דווח כי בכך אישר למעשה הפקיד פרסומים היום בניו-יורק טיימס ובוושינגטון פוסט.

העיתונים מציינים כי היוזמה מביאה בחשבון את ההתקדמות שנעשתה בשיחות קמפ-דיוויד בשבועות האחרונים של ממשל קלינטון בשיחות שנערכו במקום בהשתתפות ברק וערפאת. בפגישות הללו הציע ברק לערפאת גם שליטה על חלק מהר הבית ומזרח ירושלים.
 

עצרת האו"ם נדחתה וכך גם היוזמה

לדברי הפקיד, התכוון שר החוץ האמריקני פאוול להכריז על היוזמה החדשה בכינוס מיוחד של עצרת האו"ם לפני כשבוע. עם זאת כינוס העצרת נדחה לזמן בלתי מוגבל עקב העצרת בארצות הברית.

פאוול אמור היה גם לפרט את עמדת הממשל בכל הסוגיות העיקריות הקשורות להסדר הקבע בין ישראל לפלסטינים. בשולי הכינוס תוכננה גם פגישה של הנשיא בוש עם יאסר ערפאת.


נשיא ארצות הברית, ג`ורג` בוש, אומר היום בשיחה עם אישים מרכזיים שקונגרס האמריקני כי "הקמת מדינה פלסטינית הייתה ונשארה חלק מהחזון של ארה"ב לגבי תהליך השלום במזרח התיכון".

הוא הוסיף כי כל עוד מובטחת זכותה של ישראל להתקיים בשלום, האמריקניים תומכים בהקמת מדינה פלסטינית.

ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, בנאומו היום בפני וועידת מפלגתו, תמך בהקמת מדינה פלסטינית לצידה של ישראל.

הוא אמר כי "העם הפלסטיני זכאי למילוי זכותו להגדרה עצמית ולעצמאות, כשם שהעם בישראל זכאי לשלום ולביטחון".

 
 

דאגה בארה"ב מהמשך האלימות בשטחים

הממשל האמריקני ממשיך כעת להתרכז במאמץ להורדת האלימות כדי שניתן יהיה משא ומתן רציני בין ישראל לפלסטינים על בסיס תוכנית מיטשל.

עוד פורסם כי המועצה לביטחון לאומי תומכת ביוזמה. היא נדונה בשיחות בין השר פאוול לשגריר סעודיה בוושינגטון וגם מצרים ירדן איחוד הנסיכויות וכמה מדינות אירופיות מעורבות בה.

הצהרה אמריקנית לטובת מדינה פלסטינית עשוייה להיענות לדרישתן של מספר מדינות ערביות מתונות שוושינגטון מבקשות לצרפן לקואטליציה נגד הטרור.

בארצות הברית הביעו הלילה (שני-שלישי) דאגה רבה מהמשך האלימות בין ישראל לפלסטינים וקוראת לשני הצדדים להגביר את מאמציהם לשמור על הפסקת האש.

דובר משרד החוץ בוושינגטון אמר כי ארה"ב מגנה בחריפות את פיגוע מכונית התופת אתמול בירושלים.

הוא הדגיש כי הרשות הפסלטינית צריכה לנקוט בצעדים מתמשכים ויעילים להפסקת את האלימות, בין השאר לדבריו, עליה לעצור את מתכנני הפיגועים ואת המבצעים. עם זאת ציין הדובר כי שני הצדדים צריכים להימנע מפעולות שיכולות לסכן את המשך ההדברות. "ישראל והפלסטינים צריכים להגיע לשת"פ מלא בענייני ביטחון כדי להבטיח שיפסקו מעשי האלימות", אמר הדובר.
 

פאוול שוחח הלילה עם ערפאת ובן אליעזר

שר החוץ האמריקני, קולין פאוול, התקשר אמש ליו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, ודן עימו בהתפתחויות האחרונות באזור. קול פלסטין מדווח כי ערפאת מחה על כך שישראל אינה שומרת על הפסקת האש.

יאסר עבד רבו אמר בשידור בתחנת הרדיו כי מאז הפגישה ערפאת עם פרס נהרגו לפחות 21 פלסטינים ונפצעו כ-300.

בן אליעזר התלונן מנגד בפני פאוול על כך שהפלסטינים לא מקיימים את התחייבויותיהם. ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר אמש לשר החוץ הגרמני כי הפלסטינים לא עצרו את המבוקשים שהתחייבו לעצור, וכי מאז הפסקת האש אירעו יותר מ-100 פיגועים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by