בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אפגניסטן: האופוזיציה תומכת בהשבת המלך הגולה 
 
 
חדשות נענע 

בוש אישר תכניות להפלת המשטר באפגניסטן; דובר הבית הלבן: האפגאנים ראויים לשלטון טוב מזה של הטליבאן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מורדי "הברית הצפונית" הגיעו להסכם עם מלך אפגניסטן הגולה, מוחמד זאהיר שאה, על הקמת ממשלה חלופית לזו של הטליבאן, כך הודיעו שלשום (שני) נציגי הארגון, המתנגד לשלטון הטליבאן. הנציגים נפגשו עם המלך הגולה ברומא, והודיעו כי בכוונתם להקים "מועצה עליונה לאיחוד הלאומי של אפגניסטן" שתזכה לתמיכת כל קבוצות האופוזיציה.
 
פקיד בכיר במחלקת המדינה האמריקנית אמר כי וושינגטון תתמוך במועצה זו. באופן רשמי, נמנעת ארצות הברית מלהביע תמיכה בקבוצה כלשהי באפגניסטן. בהודעה רשמית הצהיר דובר הבית הלבן, ארי פליישר, כי "ארה"ב לא תתערב בבחירת השלטון באפגניסטן, ולא תאמר לאפגאנים כיצד לנהל את ארצם, אך הם ראויים לשלטון טוב יותר מזה של הטליבאן".

ביום ראשון פורסם ב"ניו יורק טיימס" כי נשיא ארה"ב ,ג`ורג` וו` בוש, אישר תוכניות להפלת משטר הטליבאן. בממשל סירבו לאשר את הידיעה, אולם לדברי פליישר, ארה"ב "תתמוך בכל מי שמטרותיו זהות לשלה בתוך אפגניסטן". דובר מחלקת המדינה, ריצ`ארד באוצ`ר, אמר כי הממשל בוואינגטון מקיים זה זמן רב מגעים עם קבוצות באפגניסטן, כחלק מהמאמצים לאפשר לתושבי אפגניסטן "ממשלה טובה יותר".
 

מנהיג הטליבאן: מוות לתומכי האופוזיציה

בתוך כך איים היום מנהיגה הרוחני של הטליבאן, מולא מוחמד עומאר, על תומכי ב"ברית הצפונית". "כל אפגני שיתמוך באופוזיציה או במלך הגולה, יוגדר כבוגד ויוצא נגדו גזר דין מוות" אמר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by