בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שר ההגנה האמריקני ממשיך את מסעו במזרח התיכון 
 
 
חדשות נענע 

ראמספלד יבקר היום בעומן וייצא גם למצרים, לאחר שאתמול נפגש עם ראשי סעודיה; סין מרכזת כוחות בגבול אפגניסטאן; נקבעו יעדי התקיפה באפגניסטאן; ראמספלד בתגובה לדרישות הטאליבן: הקשר בין בן לאדן לטרור ברור - אין צורך בהוכחות נוספות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר ההגנה האמריקני, דונאלד ראמספלד, צפוי לבקר היום (חמישי) בעומן ולהוועד עם ראשי המדינה; אמש נועד ראמספלד גם עם ראשי הממשל הסעודי, זאת במסגרת מאמצי הממשל האמריקני לגיבוש קואליציה רחבה נגד הטרור; מאמצים הנתקלים בקשיים, לדברי מזכיר המדינה פאוול.

"המצב הוא טראגי, אך אין לנו עניין במאבק עם בני העם האפגאני, אלא עם טרוריסטים ועם מי שמעניק להם מחסה וסיוע", אמר ראמספלד אמש.

במהלך ביקורו במזרח התיכון ייפגש השר האמריקני עם ארבע מדינות האיסלאם התומכות במתקפת הטרור של ארה"ב.

הלילה ייצא מעומן למצרים, שם צפוייה לו פגישה עם הנשיא מובארק.
 
ראמספלד צפוי לבקר בערב הסעודית, עומאן, מצריים ואוזבקיסטאן- כולן הביעו בעבר את תמיכתן במלחמתה של ארה"ב כנגד הטרור, אוסמא בין לאדן, וממשל הטאליבן המסתיר אותו באפגניסטאן.

אוזבקיסטאן אף הציעה לארה"ב, לעשות שימוש בשיטחה לצורך המתקפה על אפגניסטאן.

בתגובה לדרישת הטאליבן להוכחות בדבר מעורבותו של בין לאדן, בטרם תסכים אפגניסטאן להסגירו אמר ראמספלד ערב צאתו כי היחסים בין הטרוריסטים לרשתות הטרור ברורים לחלוטין: "אין צורך בהוכחות נוספות", אמר.

ראמספלד אף הביע את רצונו להיפגש עם כוחות צבא אמריקנים המבצעים תרגולות במצריים. לגבי פגישותיו בסעודיה הבהיר ראמספלד כי אין בכוונתו להעלות את הסוגיה הרגישה של שימוש בבסיסי חיל האוויר בממלכה לצורך תקיפה באפגניסטן.
 

הCIA אימן סוכני מודיעין פקיסטאנים להרוג את בין לאדן

בעוד ארה"ב נערכת למתקפה הצבאית באפגניסטן, דיווח הבוקר העיתון וואשינגטון פוסט, כי אנשי מודיעין אמריקנים כבר קבעו את יעדי התקיפה באפגניסטאן ובהם 23 מחנות אימונים ומתקנים של ממשל הטאליבן.

עוד דיווח העיתון כי בשנת 1999 אימן הCIA, בסתר, כ- 60 סוכני מודיעין פקיסטנים, במטרה לתפוס או להרוג את אוסמה בין לאדן.

בתמורה, הבטיחה ארצות הברית לבטל את הסנקציות שהטילה בעבר על פקיסטאן, ולסייע לה כלכלית.

לדברי העיתון, היתה יחידת קומנדו פקיסטנית, מוכנה לפעולה, אולם בעקבות ההפיכה הצבאית במדינה, בוטלה התכנית.

הבוקר פרסם אתר האינטרנט של הניו יורק טיימס, כי סין מרכזת כוחות צבא על גבול סין אפגניסטאן, בציפיה למתקפה האמריקנית הקרובה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by