בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט מתכננת מערכת הפעלה שתנהל את האינטרנט 

מיקרוסופט מתכננת מערכת הפעלה שתנהל את האינטרנט

 
 
TheNet

על פי חטיבת המחקר של החברה, יעדי המערכת יהיו ניהול המחשב האישי, ניהול אתרי האינטרנט וניהול התעבורה ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נייר עבודה מפתיע שפורסם באחרונה באתר האינטרנט של חברת מיקרוסופט מגדיר את תכונותיה של מערכת ההפעלה הטובה ביותר: היא אמורה להיות מערכת מתוצרת מיקרוסופט, הפועלת בכל רחבי האינטרנט ולא רק במסגרת המחשב, ועוסקת בכל הפעילויות המתבצעות באמצעות מחשב: ניהול קבצים, גלישה ברשת וניהול אתרי אינטרנט שלמים.
 
מדובר, על פי נייר העבודה, במוצר מזן חדש לגמרי, שבכוחו לשנות את דרכי השימוש במחשב ובאינטרנט. למעשה, התוכנה שתותקן במחשב האישי תהיה רק חלק ממערכת ההפעלה, והמרכיב העיקרי שלה יהיה באינטרנט.

כדי להסביר כיצד ייראה העולם שבו תותקן מערכת הפעלה כזו, מספקים החוקרים דוגמה: עם קניית מחשב חדש, יחבר אותו הצרכן לרשת החשמל ולקו התקשורת. לאחר שיפעיל את המחשב וימקם את מערכת ההפעלה בכונן ה-DVD, יתבצעו כמה פעולות באופן אוטומטי: "המחשב יוריד חלקי תוכנה מהרשת ויאפשר למשתמש להצטרף לרשת פרויקט המילניום, בלי צורך בהגדרות מיוחדות. הרשת תבצע הערכה אוטומטית של יכולות החומרה במחשב החדש, ותתחיל להעביר ממנו ואליו חלקי תוכנה".

מערכת הפעלה שבסיסה הוא הרשת, מתיישבת היטב עם שירותי הדוט.נט, המתבצעים גם הם במסגרת הרשת. מערכת ההפעלה העתידית, שחלקיה מותקנים ברחבי האינטרנט, תנטר בקביעות את הפעילות ברשת, ותזרים למשתמש במחשב תכנים ושירותים שונים. כשתגלה המערכת כי שירות אינטרנט מסוים הופך לפופולרי בקרב הגולשים - תדאג ליצור לו "אתרי מראה" (Mirror Sites), ובכך להקל על העומסים שנוצרים בעקבות תנועת הגולשים.

במשך הזמן, כשנפח התנועה לאתר הפופולרי יירד, תדע מערכת ההפעלה לאתר את השינוי, למחוק את הקבצים המיותרים ולחסל את אתרי המראה. למעשה, טוענים החוקרים, "הרשת תתנהג באופן חכם יותר אם נתקין עליה מערכת הפעלה מתוצרת מיקרוסופט".

על פי הנחת המוצא של פרויקט המילניום, המחשב ישנה את תפקידו המסורתי: אם עד כה שימש מרכז הפעילות ואוכסנו בו הקבצים ומערכת ההפעלה, בעתיד, מאמינים במיקרוסופט, הרשת תתפוס את מקומו של המחשב כמרכז הפעילות של המשתמשים. לטענתם, המחשב יהיה רק אביזר גישה לרשת, ולפיכך יש לבנות מערכת הפעלה המושתתת על רעיון "המחשוב המבוזר" (Computing Distributed).

כדאי לציין שמדובר בחזון ארוך טווח. החוקרים אומרים שכדי להגשים את פרויקט המילניום, יהיה צורך לבצע שינויים נרחבים בשפות התכנות הקיימות, ובטכנולוגיית האינטרנט עצמה. "איננו יהירים. אנחנו לא מתיימרים לחשוב שביכולתנו לבנות בהצלחה מערכת שכזו כבר בשלב הזה. ואולם אנחנו מרגישים שהגיע הזמן לערוך ניסויים רדיקליים, שיקרבו אותנו אל המטרה", כתבו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by