בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוסיה תספק לאיראן כור גרעיני 
 
 
חדשות נענע 

הכור הראשון יסופק בחודש הבא; 2 המדינות חתמו אתמול על עסקות נשק בשווי של כ-300 מיליון דולר; שר החוץ הרוסי: מדובר בנשק הגנתי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משלחת אנשי ביטחון מאיראן ביקרה היום (רביעי) במפעל לייצור טילים ברוסיה. זאת בהמשך לסיכום לפיו תספק רוסיה לאיראן נשק בשווי של שבעה מיליארד דולרים, שעליו חתמו אמש שרי ההגנה של שתי המדינות.

מקורות במשרד הרוסי לאנרגיה אטומית מסרו לסוכנות הידיעות הרוסית, כי רוסיה תספק לאיראן כור גרעיני ראשון בחודש הבא. הכור ישמש את תחנת הכוח הגרעינית שאיראן מקימה באזור בושהר.
 
עד כה סיפקה רוסיה לאיראן כ-80 אחוז מהכור. לדברי סוכנות הידיעות הרוסית, עד תחילת 2002 כבר יהיה בידי איראן כל הציוד המרכזי של הכור הראשון. בנייתו תושלם בשנת 2003, אך זמן נוסף יידרש עבור הכנסתו לשימוש מבצעי.

על פי הדיווח, למעלה מאלף פועלים רוסים מועסקים כיום בבושהר. הדיווח הרוסי תואם את ההערכה הישראלית כי במחצית השניה של העשור הנוכחי תהיה בידי איראן יכולת גרעינית.

שר ההגנה של איראן, אדמירל עלי שמחאני, חתם אמש (שלישי) במוסקבה עם עמיתו הרוסי סרגי איוואנוב, על עסקת נשק בשווי שנתי המוערך בכ-300 מיליון דולר. איוואנוב אמר אמש במוסקבה, כי רוסיה מספקת לאיראן "נשק הגנתי" בלבד.

השר הרוסי ציין כי עסקות הנשק בין ארצו לרוסיה "אינן בגדר סוד" והן עולות בקנה אחד עם החוק הבינלאומי. איוואנוב שיבח את תפקידה של איראן במלחמה נגד הטרור, וציין בהקשר זה את תמיכת איראן ורוסיה באופוזיציה למיליציית הטליבאן באפגניסטאן.

במסגרת העסקה, רוסיה תספק לאיראן גם מערכת הגנה אווירית של טילי "S-300" שייפרסו באזור בושהר. עיתון "הארץ" כותב כי על פי דיווחים בלתי רשמיים, תספק רוסיה לאיראן מטוסי קרב מדגם "סוחוי 72" וטילים נגד ספינות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by