בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מפקד מחוז ירושלים: החמאס התכוון לפגוע במתפללים בכותל 
 
 
חדשות נענע 

וזאת בטענה כי מדובר בתגובה לטקס הנחת אבן הפינה של נאמני הר הבית; ישראלי נפצע קל בשער שכם מזריקת אבן; ; בג"ץ דחה את הדיון בעתירת נאמני הר הבית נגד המשטרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המשטרה ערוכה מהבוקר (חמישי) בכוחות מתוגברים בירושלים מחשש להתפרצות אלימה של ערבים במזרח העיר. זאת בעקבות טקס "הנחת אבני הפינה לבית המקדש השלישי", אותו מתכננים נאמני הר הבית.
 
ברחבת הכותל המערבי השתתפו כ-20 אלף בני אדם בברכת הכוהנים המסורתית. בשל כך ובעקבות החשש מהתפרעויות החליטה הבוקר המשטרה לאסור את כניסתם של מוסלמים שגילם קטן מ-40 להר הבית.

בנוסף, אלפי בני אדם משתתפים היום בצעדת ירושלים המסורתית תחת אבטחה משטרתית כבדה.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב מיקי לוי, אומר כי בידיו מידע כי החמאס וכוח 17 התכוונו לתקוף את המתפללים בכותל, בטענה כי מדובר בתגובה לטקס הנחת אבן הפינה של נאמני הר הבית. זאת הסיבה, על פי לוי, שהוא אינו מוכן לאפשר לתנועת נאמני הר הבית לקיים את הטקס בכל מקרה.

הלילה נפצעו בכביש הגבעה הצרפתית שני בני זוג ישראלים באורח בינוני מירי פלסטיני מרכב חולף. הם מאושפזים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. הבוקר נפצע אזרח ישראלי באורח קל מאד מאבן שפגעה באוטובוס שבו נסע באזור שער שכם בירושלים.
 

בג"ץ דחה את עתירת תנועת נאמני הר הבית נגד המשטרה


כ-15 מאנשי תנועת נאמני הר הבית ניסו לקיים סבב שערים סביב חומות העיר העתיקה בירושלים ומשנמנע הדבר מהם ניסו להיכנס בכוח לעיר העתיקה דרך שער הברזל. כוח משטרה מנע מהם את הכניסה וביצע מספר מעצרים.

בג"ץ סירב הבוקר לדון בעתירה של תנועת נאמני הר הבית לקיים את טקס הנתת אבני-הפינה. זאת בנימוק שאין לבית המשפט מספיק זמן לדון דיון ענייני בנושא.

בג"ץ קבע לקיים את הדיון בעניינם של נאמני הר הבית היום בשעה 14:00. בעקבות זאת הודיעו ראשי התנועה כי הם דוחים את קיום טקס הנחת אבן הפינה לשעה מאוחרת יותר.

בשעה זו ערכו אנשי התנועה את טקס הצגת תוכניות האדריכלות לבית המקש השלישי, בסמוך לשער המוגרבים, שער הכניסה להר הבית מכיוון הכותל המערבי.

אמש החליטה המשטרה לשלול את הרשיון לקיום האירוע בטענה שהפעילים מתכוונים לערוך את הטקס במתחם הר הבית, ולא בחניון גבעתי הסמוך לעיר דוד כפי שסוכם מראש. ההחלטה התקבלה לאחר שראשי התנועה הצהירו כי בכוונתם להניח את האבנים ברחבת הר הבית.

אבני הפינה של תנועת נאמני הר הבית מונחות בשעה זו בחניון גבעתי, הסמוך לעיר דוד במזרח ירושלים.

כ-150 צעירים פלסטינים הפגינו הבוקר סמוך לשער השבטים בירושלים וקראו קריאות לאומניות. המפגינים פוזרו על ידי כוח משטרה לתוך סמטאות העיר העתיקה, ללא שימוש בכוח.
 
 

גרשון סולומון: כוחות הביטחון הינם סוכנים של הרשות


יו"ר תנועת נאמני הר הבית, גרשון סלומון, אמר הבוקר כי אנשיו לא יוותרו על הטקס המסורתי שלהם.

לטענתו, מה שהביא להחלטה שלא לקיים את טקס הנחת אבן הפינה לבית מקדש השלישי, היתה התערבותו הישירה של יאסר ערפאת ואנשי הרשות שניסו למנוע את הנחת האבנים.

"הוכח שכוחות הביטחון הם סוכנים של הרשות ומשרתים אותה בכל דבר", מתח סולומון ביקורת על המשטרה.
 

ח"כ טיבי ומספר פעילי האוריינט האוס הגיעו להר הבית


ח"כ אחמד טיבי הגיע הבוקר (חמישי) להר הבית. מלווים אותו מספר פלסטינים, חלקם פעילי האוריינט האוס.

הם מוחים על כך שלא מאפשרים לפלסטינים להיכנס לשטח הר הבית בשל הגבלות המשטרה.

 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by