בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עריקאת: הפגישה עם פרס היתה קשה  

עריקאת: הפגישה עם פרס היתה קשה

 
 
חדשות  נענע

פרס נפגש עם עריקאת ואבו עלא כהכנה לפגישה שנייה עם ערפאת, ובניסיון לשמר את עיקרי ההסכמות עם יאסר ערפאת למרות הפיגועים הנמשכים בשטחים בימים האחרונים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ שמעון פרס נועד בצהרים (חמישי) עם אבו עלא ועריקאת כהכנה לפגישתו השנייה עם ערפאת וכן על מנת לדון בהסלמה האחרונה באלימות בשטחים.

עם תום המפגש, אך בטרם אירע הפיגוע בעפולה, אמר פרס כי דרש מהפלסטינים לעשות הכל כדי להפסיק את האלימות.

עריקאת אמר בתום הפגישה כי זו הייתה פגישה קשה. לדבריו, "שני הצדדים החלו בהטחת האשמות הדדיות, לאחר שפרס דרש הפסקה מוחלטת של פיגועים ותבע מהרשות לעצור מבוקשים, בעיקר אנשי אופוזיציה פלשתינית ובכירים בתנזים". 
השניים דנים גם בצעדים הנחוצים לחידוש ההידברות המדינית ויישום הפרק המדיני בדו"ח מיטשל ומסמך טנט.

הפלסטינים מייחסים חשיבות רבה לפגישה, במיוחד לנוכח הצהרות ראש הממשלה שרון כי המגעים המדיניים לא יחודשו אם לא תהיה רגיעה מוחלטת באלימות.

פרס נפגש השבוע עם עריקאת, אבו עלא ויאסר עבד רבו ודן עמם בהפסקת האש ובהקלות הישראליות בשטח לקראת חידוש המגעים המדיניים. בפגישה דובר בין היתר על הסרת מחסום צה"ל בסורדא סמוך לביר זית וכן הסרת מחסום קלנדיה. הפלסטינים טענו כי הפגישה התקיימה באווירה מתוחה.

השר רחבעם זאבי הביע היום התנגדות לפגישת ההכנה. "אני חושב שכל הפגישות האלו הם מקח טעות מצידו של פרס ומצידה של ישראל, אולי תורמות לרשעות הפלסטינית, אולם לנו הן לא מוסיפות ברכה", טען גנדי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by