בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נורטל מפטרת עוד 01,000 עובדים 

נורטל מפטרת עוד 01,000 עובדים

 
 
מערכת דה-נט

01,000 עובדים נוספים יעזבו בקרוב; לאחר סיום התהליך יהיה מספר העובדים בחברה פחות ממחצית ממה שהיה בתחילת השנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יצרנית ציוד הטלפוניה הקנדית, נורטל נטוורקס, הודיעה שלשום על פיטורי עשרת אלפים עובדים, בשל הירידה החדה בביקוש למוצריה.

עשרת אלפים עובדים אחרים יאלצו לעזוב את החברה, לאחר שנורטל תשלים את מכירת החטיבות שבהן הם עובדים. בתום התהליך יהיה מספר העובדים בנורטל פחות ממחצית מזה בתחילת 2001.
 
ההודעה הובילה לירידות חדות לא רק במניות נורטל, אלא גם במניות של יצרניות ציוד טלפוניה אחרת, בהן אלקטל, שגם היא הודיעה אתמול על פיטורי עובדים. מניות נורטל ירדו אתמול ב-3%.

בנוסף לפיטורים, הודיעה שלשום הנהלת נורטל כי סמנכ"ל הכספים, פרנק דאן, ימונה למנכ"ל, במקומו של ג`ון רות, שהודיע באפריל על פרישה לגמלאות.

לאחר ההודעה על מינויו, בישר דאן לאנילסטים ומשקיעים בשיחת ועידה כי נורטל צופה הפסד נקי של 3.6 מיליארד דולר ברבעון השלישי, אחרי הפסד של 19.4 מיליארד דולר ברבעון השני, בעיקר בגין הפרשות לאובדן ערך השקעות ומלאי ופיטורים.

שלשום הודיעה אמדוקס הישראלית על רכישת חטיבת תוכנות שירות הלקוחות של נורטל, קלריפיי, ב-200 מיליון דולר. נורטל רכשה את החברה לפני שנתיים ב-2.1 מיליארד דולר, וכעת היא נאלצת למחוק 1.9 מיליארד דולר. נורטל העריכה כי ההפסד התפעולי ברבעון השלישי היה 910 מיליון דולר.

נורטל העריכה כי המכירות ברבעון השלישי היו 3.5 מיליארד דולר, לעומת תחזית קודמת של 5 מיליארד דולר. אנליסטים צפו הכנסות של 3.98 מיליארד דולר.

בחודשים החולפים פיטרה החברה 30 אלף עובדים. היא החלה את השנה עם 94.5 אלף עובדים ותסיימה עם כ-45 אלף.

נורטל לא היתה החברה היחידה שהודיעה אתמול על "צעדי התייעלות", גם יצרנית ציוד הטלפוניה הצרפתית אלקטל מנסה להתמודד עם ירידה בפעילות באמצעות פיטורים ומכירת חטיבות. אתמול הודיעה החברה על פיטורי 3,040 עובדים בחטיבות הסיבים האופטיים וכבלי התקשורת התת-ימיים - כשליש מכוח האדם בשתי החטיבות. ביולי הודיעה החברה על פיטורי 20 אלף עובדים עד סוף 2001, לאחר שדיווחה על הפסד של 3.1 מיליארד יורו (2.85 מיליארד דולר) ברבעון השני. מניות אלקטל ירדו אתמול ב-8%.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by