בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פאוול: למרות דברי שרון- לא ייפגעו יחסי ישראל-ארה"ב 
 
 
חדשות נענע 

שלשום קרא שרון לארה"ב 'לא להקריב את ישראל' כפי שעשה המערב לצ'כוסלובקיה ערב מלחמת העולם השניה; ארה"ב הודיעה לישראל כי הפרשה נותרה מאחור; ארה"ב לחצה על ערפאת לכבד את הפסקת האש בעקבות ההתבטאות

 
 
 
 
 
 
 
 
 


ארצות הברית הודיעה לישראל הלילה (שישי-שבת) כי נותרה מאחור פרשת התבטאותו של ראש הממשלה, אריאל שרון על צ`כוסלובקיה, וכי הממשל מביט קדימה להמשך היחסים בין שתי המדינות.
 

מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, אמר הלילה כי חילופי הדברים הקשים בין ישראל לארה``ב ביומיים האחרונים לא ישפיעו על עומק היחסים בין המדינות. "מזמן לזמן יש לנו משברים קטנים, אך לישראל אין חבר טוב יותר בעולם מאיתנו, הם יודעים זאת, ואנחנו יודעים זאת", אמר פאוול.

ראש הממשלה אריאל שרון שוחח אמש עם פאוול, ובשיחה הביע את הערכתו לידידות העמוקה וליחסים המיוחדים שישנם בין ישראל וארה"ב. כמו כן הביע שרון את הערכתו ליחסו של הנשיא בוש לישראל.

בהודעה שפרסמה אמש לשכת ראש הממשלה נאמר כי שרון שוחח עם פאוול וביקש ממנו להעביר אל בוש את ברכתו על ההחלטה האמיצה והנועזת להילחם בטרור, עמדה שישראל שותפה לה. פאוול אמר כי ניהל עם שרון שיחה ברוח טובה.

אחרי התבטאותו של ראש הממשלה הפעילה ארה"ב לחץ כבד על ערפאת לשמור על הפסקת האש והבהירה שאם לא יורה להפסיק את הפיגועים ישנה הממשל את התנהגותו כלפי הרשות הפלסטינית.
 

פרס: ישראל וארה"ב נלחמות באותה מלחמה


שר החוץ שמעון פרס מעריך כי ארה"ב תגלה בקרוב כי חלק מהעולם הערבי אינו יכול להצטרף לקואליציה נגד טרור.

"ישראל וארה"ב נמצאות במחנה אחד ולוחמות באותה מלחמה", אמר פרס בעקבות המתיחות שהשתררה בין ירושלים לוושינגטון בעקבות דברי שרון.
 
 

הבית הלבן: דברי שרון בלתי נסבלים

דובר הבית הלבן, ארי פליישר, אמר הערב (שישי) כי דברי שרון אמש, על הקרבת ישראל, לא מקובלים על הממשל האמריקני.

"ההשוואה בין מאמצי ארה"ב לפתרון הסכסוך הישראלי פלסטיני והחלטת אומות המערב להקריב את צ`כוסלובקיה ערב מלחמת העולם השניה אינה מקובלת עלינו" ,אמר דובר הבית הלבן, והוסיף: זוהי
"השוואה בלתי נסבלת".

פליישר אמר כי מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, התקשר הערב לשרון והבהיר לו את עמדת הממשל האמריקני.

"לישראל אין ידידה טובה יותר מארה"ב, והנשיא בוש הוא ידיד טוב ומיוחד של ישראל", אמר פליישר.

בתוך כך דחה הערב שר ההגנה האמריקני, דונאלד ראמספלד, הזמנה של שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, לבקר בישראל ולו לכמה שעות, במסגרת סיורו במזרח התיכון.
 

'אל תקריבו את ישראל כדי לפייס את הערבים'

בנאום תקיף פנה אמש שרון לארצות המערב ולארצות הברית בפרט, וקרא להם שלא `להקריב את ישראל כדי לפייס את הערבים` כדבריו.

"אל תחזרו על הטעות של 1938 , אז החליטו דמוקרטיות נאורות באירופה להקריב את צ`כוסלובקיה, למען פתרון זמני נח. ישראל לא תהיה צ`כוסלובקיה", דברי שרון.

שרון אף התייחס בדבריו לפיגועי הירי האחרונים ואמר כי ישראל לא תסמוך עוד על התחיבויותיה של הרשות הפלסטינית ותדאג לסכל פיגועים בעצמה: "אנחנו יכולים לסמוך רק על עצמנו ומעתה כך נעשה", אמר שרון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by