בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בן אליעזר: אם הרשות לא תעצור מפגעים - נעצור אנחנו 

בן אליעזר: אם הרשות לא תעצור מפגעים - נעצור אנחנו

 
 
חדשות נענע 

שר הביטחון הזהיר את הרשות כי ישראל תשמש בכל אמצעי ודרך כדי להגן על אזרחיה; הרמטכ"ל טוען כי המעצרים שהחלה הרשות לבצע הם רק ניצנים ראשונים ולא מספקים; החמאס: מעצרי מבוקשים פלסטיניים הם תוצר של לחץ אמריקני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, הזהיר היום (ראשון) את הרשות הפלסטינית כי אם לא תעצור את המבוקשים שישראל דרשה מהם, תעשה את זה מדינת ישראל.

"חלה עלינו החובה להגן על כל תושבי מדינת ישראל ונעשה את בכל דרך וובכלח אמצעי; כל אמא וכל אבא צריכים לדעת את זה", אמר בן אליעזר בעת סיור ברמת הגולן.

מוקדם יותר היום אמר הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, כי המעצרים שמבצעת הרשות בקרב החמאס והג`יהאד האיסלאמי, הם רק ניצנים ראשוניים של עצירת הטרור, ועם זאת כרגע היקף המעצרים מאד מצומצם.

מופז סבור כי יש לדבר על "הפסקת הטרור", לדבריו ולא על "הפסקת אש", משום שישראל נלחמת בטרור ואילו הפלסטינים הם שפותחים באש.
 

מאמצים מרוכזים להפסקת האש

ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, יעשה בימים הקרובים מאמצים מרוכזים ליישום הפסקת האש בניסיון לרצות את האמריקנים. כך אומר הבוקר גורם בכיר ברשות הפלסטינית.

לדברי הגורם, ערפאת קיבל הבטחה מארצות הברית כי אם תפחת האלימות באיזור יגבירו האמריקנים את מעורבותם בניסיונות לחידוש התהליך המדיני.

במהלך סוף השבוע דיווחו הפלסטינים לישראל על מעצר שישה פעילי חמאס וג`יהאד איסלאמי, וכן על צווי מעצר שהוצאו בניסיון לאכוף את הפסקת האש.

דובר החמאס בעזה, מחמוד א-זהאר, מאשר היום כי הרשות הפלסטינית עצרה ביממה האחרונה מהנדס חבר אירגונו. בסוף השבוע דיווחו גורמים ברשות כי כוחות הביטחון הפלסטיניים עצרו שישה פעילי חמאס וג`יהאד.

לדברי גורמים ברשות, בימים הקרובים מתוכננים מעצרים נוספים לעשרה מבוקשים ברשימה שהגישה ישראל. גורמים בחמאס אמרו כי המעצרים באו בעקבות לחץ אמריקני על הפלסטינים, והינם מנוגדים לעמדת הרחוב הפלסטיני.

דובר החמאס הודיע כי בארגון לא יצייתו להוראות הפסקת האש.

 

אחמד טיבי: לערפאת יש אינטרס לשמור על שקט

ד``ר אחמד טיבי, מי שהיה בעבר יועצו של יו``ר הרשות, אמר כי לערפאת יש אינטרס עליון לשמור בזמן זה על רגיעה בשטח.

"הרשות הפלסטינית הפנימה שהפסקת האש היא צורך אסטרטגי עבורה", אמר טיבי, "הדבר משרת את האינטרס הלאומי הפלסטיני העליון. ועל כן כל מי שחורג מכך פוגע באינטרס הלאומי העליון".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by