בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט מזהירה: בעיות אבטחה בפאואר פוינט ואקסל 

מיקרוסופט מזהירה: בעיות אבטחה בפאואר פוינט ואקסל

 
 
מערכת דה נט

החברה ממליצה ללקוחותיה להתקין טלאי אבטחה מיוחדים הזמינים באתר החברה; ההודעה על הבעיות בתוכנות הועברה לידיעת מיקרוסופט לפני כחודשיים על ידי חברת סימנטק

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חברת מיקרוסופט הזהירה בסוף השבוע את לקוחותיה מפני פרצות אבטחה הקיימות בתוכנת המצגות פאואר פוינט ובתוכנת הגיליונות האלקטרוניים אקסל. בהודעה שפרסמה החברה נאמר כי הפרצות הקיימות בתוכנות עלולות לאפשר לקרקרים לגרום נזקים למערכות מחשוב.
 

התוכנות הנחשבות לפגיעות הן אקסל 2000 ופאואר פוינט 2000. בנוסף הודיעה החברה על מספר תוכנות נוספות, המתאימות למחשבי מקינטוש. טלאים לתיקון הבעיה זמינים להורדה באתר החברה כבר מיום חמישי, ומיקרוסופט ממליצה לכל לקוחותיה להתקינם לאלתר.

פרצת האבטחה עוסקת בדרך בה מטפלות תוכנות אופיס במסמכים עם מאקרויים. מאקרו הוא סט של הוראות, שמאפשר לכלול במסמך פונקציות נוספות, כגון כפתורים, חישובים ופעולות על מסמכים. וירוסי מאקרו משתמשים בפונקציות אלו, כדי למחוק, לשנות או להזיז מסמכים. תוכנות אופיס מציגות אזהרה בעת פתיחת מסמכים, שמכילים מאקרו.

אזהרה זו מאפשרת למשתמש לבחור האם להפעיל את המאקרו או לא. הפרצה מאפשרת למתכנת מיומן, הבקיא בתוכנות אופיס ובפורמטים של מאקרו, להכניס למסמך קוד מעוות, שמונע מתוכנות אופיס להציג את האזהרה, ומפעיל את המאקרו אוטומטית בעת פתיחת המסמך.

הידיעות בדבר הפגיעות הובאו לידיעת מיקרוסופט לפני כחודשיים על ידי חברת האבטחה סימנטק, אולם רק בסוף השבוע הזהירה החברה את לקוחותיה. פרסום האזהרה מגיע יום אחד בלבד לאחר הודעתה של מיקרוסופט על תוכנית אבטחה, שנועדה למנוע את ההתקפות המרובות מהם סבלו באחרונה לקוחות החברה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by