בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צנזורה באתרי אינטרנט אמריקנים 

צנזורה באתרי אינטרנט אמריקנים

 
 
TheNet

מסמכים ודו"חות רגישים הוסרו מאתרי אינטרנט, לאחר התקפת הטרור בארה"ב; ההחלטה התקבלה מתוך חשש שטרוריסטים יעשו שימוש במידע לתכנון פיגועים נוספים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מספר אתרי ממשל אמריקניים הסירו לאחרונה מידע על כימיקלים מסוכנים ומפות, שעלולות לשמש בתכנון התקפות.

גם אתרים פרטיים הסירו מידע על בסיסי צבא ומשרדי מודיעין. ארגונים, התומכים בחופש המידע, טוענים שהביטחון הלאומי עלול להוות תירוץ למניעת מידע מהציבור.
 
רוב המידע, שהוסר מאתרי ממשל אמריקנים, עוסק בכימיקלים מסוכנים. הסוכנות לביטחון סביבתי הסירו דפים, שעסקו במפעלים כימיים ותוכניות לתגובה במקרי חירום.

המחלקה לבריאות הסירה דיווח על הסכנות בעת התקפת טרור על מפעלים כימיים. המרכזים לשליטה ומניעה של מחלות הסירו דו"ח על חוסר המוכנות להתקפות טרור, שמשתמשות בגזים רעילים או כימיקלים מסוכנים.

מידע נוסף שהוסר, הוא מידע גיאוגרפי, שעשוי לעזור לטרוריסטים למצוא מטרות ולתכנן מתקפות. הסוכנות הלאומית למיפוי, למשל, עצרה את כל מכירת המפות של מתקנים צבאיים, וגם מפות ברזולוציה גבוהה של אזורים אחרים בארה"ב. סוכנויות אחרות מגבילות את המידע לאנשי ממשל בלבד.

גם אתרים פרטיים נרתמו למאמץ. לדוגמא, פדרציית המדענים האמריקניים, שמחזיקה מאגר מידע מפורט של מידע ממשלתי וצבאי, הסירה מאות דפים מאתרה. המידע המדובר כולל את מיקומם ותוכניותיהם של משרדי מודיעין ומתקנים לנשק כימי.

המדיניות החדשה ספגה כבר מספר חיצי ביקורת. ארגונים, התומכים בחופש המידע, חוששים, שהטרור עלול לשמש כתירוץ להסתרת מידע רגיש פוליטית.

לעומתם, מומחי אבטחת מידע חוששים, שהאפקטיביות של הסרת מידע בשלב זה מועטה, היות וייתכן שמידע זה כבר הורד מהרשת למחשבים פרטיים. בנוסף, חלק מהמידע עדיין נמצא בספריות ציבוריות וניתן להורדה מאתרים פרטיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by