בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בריטניה שיגרה כוחות נוספים למפרץ הפרסי 
 
 
חדשות  נענע

שר ההגנה הבריטי: זו אינה מתקפה בודדת, מדובר במלחמה ארוכה שננצח בה; הדגיש כי אין לבעלות הברית מחלוקת עם העם האפגאני; בלייר: אנו גאים בחיילים הבריטים שמשתתפים בהתקפה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שר ההגנה הבריטי, ג`פרי הון, אישר בצהריים (שני) בתדרוך לעיתונאים, כי בריטניה שלחה היום כוחות נוספים לאזור המפרץ הפרסי. "זו לא תקיפה בודדת, זו עומדת להיות מתקפה ארוכה מאד" אמר הוק, "המלחמה בטרוריסטים היא קשה אך אין לי ספק שננצח בה".

הוק הדגיש כי אין לארה"ב ובריטניה כל מחלוקת עם העם האפגאני וכי בשלב השני של המתקפה יוצנחו כמויות גדולות יותר של חבילות מזון, תרופות וסיוע.

עוד אמר הוק כי ההתקפה נועדה להגן על אזרחי בריטניה, ארה"ב והעולם כולו מפני מעשיו של בין לאדן וחבר מרעיו וכי הטליבאן הוזהר לא פעם כי זמנם אוזל.

 

בלייר: אני גאה בחיילינו

ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, אישר אמש כי כוחות בריטיים מעורבים בהתקפה האמריקנית על אפגניסטאן שהחלה הלילה.

לדבריו, מדובר בכוחות מהטובים בעולם, שבריטניה סומכת עליהם. הם ומשפחותיהם נושאים משא כבד וחשש רב, אולם אנו יכולים לחוש גאווה באומץ ליבם.

בלייר אמק כי ממשלתו החליטה לאחר המתקפה על ארה"ב כי היא תיקח חלק בתקיפה ברגע שיובהר מי אחראי.

"אין ספק בליבי, ולא בלב איש שראה את העדויות של קהילת המודיעין כי רשת הטרור של אל קאידה ובין לאדן היא האחראית. כמו כן אין ספק כי הטאליבן נותן להם חסות", אמר בלייר והדגיש כי עברו יותר משבועיים מאז ניתן האולטימטום לטאליבן, אולם ברור ללא ספק כי הם לא יעשו זאת.

"ניתנו להן האופציה ללכת לצד הצדק או לצד האויב. הם בחרו ללכת לצד הטרור", הוסיף בלייר.
 

בלייר: המטרות נבחרו תוך מניעת פגיעה באזרחים חפים מפשע

בלייר אמר כי התקיפה תיערך כנגד מתקנים צבאיים של הטאליבן ומחנות של ארגון הטרור של בן-לאדן. "בחירת המטרות נעשתה תוך נסיון שלא לפגוע באזרחים חפים מפשע. לא ברור כמה זמן זה יקח, אבל אנחנו נעשה כל שידרש", הדגיש בלייר.

בלייר סיפר כי ביום רביעי שעבר ביקשה ממשלת ארה"ב לעשות שימוש באמצעים צבאיים של בריטניה, וכי הוא השיב מיד בחיוב לבקשה.

"זהו מאמץ בינלאומי גם צרפת, אוסטרליה וקנדה התחייבו לקחת בהן חלק. בחזית בדמוקרטית והדיפלומטית, מאז תחילת שלטוני לא ראיתי תגובה כה מהירה לבקשות להקמת קואליציה. הקואליציה הזו רק התחזקה בימים שעברו מאז תחילת המתקפה", הוא הוסיף והדגיש: "העולם מבין שהסכנה באי תגובה גרועה הרבה יותר בעיות התגובה".

לדברי בלייר, ישנם מטאמצים ליצור גם קואליציה שתעזור לפליטי המתקפה מאפגניסטאן. "ישנם 2 מיליון פליטים באפגניסטאן ו-1.5 מיליון באיראן. עלינו לעזור להם להישאר באזור ולקבל סיוע. בריטניה מעורבת במאמץ ההומניטרי. אנחנו פועלים בחזית צבאית דיפלומטית והומניטרית" הוא אמר.
 
 

'פעולת הטרור החמורה ביותר כנגד אזרחים בריטים'

בלייר פנה לעם הבריטי והדגיש כי המתקפה של ה-11 בספטמבר הייתה המתקפה הגדולה ביותר נגד אזרחים בריטיים בהסטוריה.

"התקפה על אזרחים בריטיים היא כהתקפה על בריטניה, אולם גם אם לא היו תוקפים בריטיים נכון היה לתקוף חזרה. זאת משום שהם מאיימים על העולם החופשי ועלינו לפעול להגנה עצמית ולהגן על אזרחי בריטניה", הוא הוסיף.

לדבריו, הפעולה נובעת מכך ש"אל קעידה" נסמכת גם על סמים: 90 אחוז מההרואין בבריטניה בא מאל קעידה. "יש לנו אינטרס לעצור את זה", הוא הדגיש.

בלייר הוסיף כי לא מדובר במלחמה נגד האיסלאם: "האיסלאם סבלני ושוחר שלום. פעולות הטרוריסטים מנוגדות להלכות האיסלאם".

"אין כרגע שום איום מיידי על בריטניה. עם זאת זהו רגע רציני מאוד לעולם כולו. אף אחת מהמדינות המעורבות בתקיפה לא רוצה מלחמה, אולם לפעמים כדי להגן על השלום צריך לפתוח מלחמה. ראינו זאת בהסטוריה הבריטית. אנחנו עושים זאת רק כשהמטרה צודקת. והפעם המטרה צודקת. חיכינו כדי שהאחראים יוכלו להיות מוסגרים על ידי מי שנותן להם מחסה. הטאיבן סרב להצעה ולכן אנחנו נפעל ולא נפסיק עד אשר נשיג את כל מטרותינו", אמר בלייר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by