בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שר ההגנה האמריקני: איננו פועלים כנגד העם האפגני 
 
 
חדשות  נענע

לדבריו, הפעולות הינם כנגד הטרוריסטים וממשל הטאליבן שנותן להם חסות. המטרה הראשונה: ליצור תנאים לפעולה צבאית והומניטרית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר ההגנה האמריקני, דולנאלד ראמספלד, אמר אמש (ראשון) בעקבות המתקפה האמריקנית כי המטרה העיקרית של המתקפה היום היא כדי ליצור תנאים לפעולות נגד הטרוריסטים, ולפעילות הומניטרית.

לדבריו, הנשיא אישר הפעלת כוח צבאי שישלים הפעולות הדיפלומטיות והכלכליות שכבר בעיצומם. "הסיבה לתקיפה היא שהטרוריסטים בחרו באפגניסטאן כדי לארגן את פעילותם שממשיך להוות סכנה לעולם", אמר ראמספלד.
 
"ישנם מספר מטרות בהתקפה זו: להבהיר כי לתת מחסה לטרור אינו מעשה מקובל ויש לכך מחיר, לתת אפשרות להשיג מודיעין נוסף לפעולות נגד אל קעידה, לפתח קשרים נוספים עם ארגונים באפגניסטאן שיעזרו בהתקפה, להקשות על חיי הטרוריסטים, לשנות את המאזן הצבאי על ידי פגיעה בצבא הטאליבן ובפיקוד הצבאי, ולהקל על חיי התושבים המדוכאים תחת משטר הטאליבאן", אמר ראמספלד.

ראמספלד אמר כי ארצות הברית ארגנה בעבר מספר קואליציות כנגד משטרים עויינים בין היתר כאשר עיראק תקפה את כווית ואת אזרחיה בצפון עיראק וכן בסומליה וקוסובו. זאת כדי לנקוט כנגדם צעדים וכדי להפסיק את פעולויהם העויינות.
 

ג'נרל מאיירס: רוב הפעילות ההתקפתית לא תהיה גלויה

"אנו לא מתמקדים רק בטרור. מטרתנו רחבה יותר- להביס את אלו שנותנים מחסה לטרור", אמר ראמספלד והדגיש: "העולם מאוחד כנגד הטרור, זה לא מלחמה שנוגעת לדת, מדינה מסויימת או טרוריסט יחיד. כל הדתות, כל התרבויות וכל הגזעים שותפות לדיעה שטרור הוא סרטן לאנושות".

12 מדינות משתתפות בהתקפה, לדברי ראמספלד. זאת בכך שנתנו גישה לבסיסים צבאיים עבור המתקפה, ובמודיעין. הוא הודה רבות גם למעורבות הישירה של בריטניה במתקפה היום.

"אנו משתמשים במגוון רחב של כלי נשק כדי לפגוע בסוללות נ"מ. זאת משום שאנו זקוקים לחופש כדי לפעול מהאוויר ומהקרקע וזה יתן לנו חופש בעתיד. אנו גם תקפנו את המפקדות שתומכות בטרור ומפעילות את הצבא", אמר ראמספלד.

אנו חייבים להדגיש כי ההתקפות הללו הם לא כנגד אפגניסטאן או כנגד העם האפגני. אנו תומכים בעם האפגני כנגד בן לאדן וארגונו, שהם זרים למקום, וכנגד משטר הטאליבן שמדכא את העם.

ראש המטות המשולבים של הצבא בארה``ב, ג`נרל מאיירס, אמר כי הפעילות ההתקפתית הנוכחית גלוייה, אבל בהמשך רוב הפעילות לא צפוייה להיות גלויה. לדבריו, מדובר בשלבים הראשונים של מתקפה צבאית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by