בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הטליבאן: זוהי התקפה על עניי העולם המוסלמי 
 
 
חדשות  נענע

שגריר אפגניסטאן בפקיסטאן מכנה את ההתקפה של ארה"ב פעולת טרור שנועדה לדיכוי העם האפאגאני הסובל; טוען כי ההתקפה לא תיצלח ותוצאותיה יהיו חמרוות מאד; מאשר כי הין לאדן חי ונמצא בדרום אפגניסטאן; הטליבאן טוען להפלת 3 מטוסי ארה"ב, הממשל לא הגיב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"ארה"ב מתקיפה את עניי העולם המוסלמי" - כך אמר לפני הצהריים (שני) שגריר אפגניסטאן בפקיסטאן, עבדול סאלאם זאיף, במסיבת עיתונאים באיסלמאבאד.

זאיף אמר כי ארה"ב מדכאת את העם האפגאני הסובל ממלחמות זה עשרים שנה ואומר כי בהתקפות הלילה נפגעו גם אזרחים. "ארה"ב חושבת שדיכוי האפגאנים המסכנים יביא לה הקלה ומזור" מאשים זאיף.


 
עוד אומר זאיף כי הטליבאן לא מעורב באף מעשה טרוריסטי וכי פעולת ארה"ב היא פעולת טרור. "תוצאות ההתקפה יהיו חמורות מאד והיא לא תצליח" ממשיך זאיף. לדבריו, ההיסטוריה מוכיחה כי התקפות של אומות זרות על אפגניסטאן לא הצליחו בעבר והאומה האפגאנית עמדה מאוחדת מולן.

כאשר נשאל באשר לאוסאמה בין לאדן, אישר זאיף בין-לאדן חי ונמצא בדרום אפגניסטאן, אך אמר שאין לטליבאן קשר עמו. באשר להתטרפות בין לאדן למלחמה לצד אפגניסטאן אמר כי "חובתו של כל מוסלמי השוהה באפגניסטאן להגן על המדינה".

זאיף שב וחזר על טענת הטליבאן כי מטוס אמריקני הופל על ידיו. רשת הסי.אן.אן דווחה כי הטליבאן טוען להפלתם של שלושה מטוסים כעת, אך לא נמסר כל אישור על כך מהממשל האמריקני.

סגן שר ההגנה של הטליבאן, המולה נור עלי אמר אמש בראיון לתחנת אל ג`אזירה כי כוחות הנ"מ של הטליבאן הצליחו להפיל מטוס אמריקני בדרום אפגניסטן.

לדבריו, כל לוחמי הארגון נמצאים במוצביהם והם נלחמים נגד הכוחות האמריקניים. נור עלי הוסיף כי אין מה לדאוג לאנשיו וכי לא נגרם נזק רב למקומות שנפגעו.

שר ההגנה האמריקני, דולנאלד ראמספלד, הכחיש בנאומו אמש את הידיעות.

"תוצאות ההתקפה של ארה"ב יהיו חמורות מאד. בחיינו נגן על דת האיסלאם" סיכם זאיף.
 

זאיף: נילחם עד הנשימה האחרונה

בנאום אחר שנשא זאיף אמש, אמר: "ניסינו למצוא פיתרון לבעייה אבל ארה"ב בחרה בדרך של טרור ויהירות", הוא אמר והדגיש: "איננו יכולים להסגיר את בן-לאדן במצב שכזה".

לדבריו, מי שיפגע וימות בהתקפות הם אפגנים מסכנים ועניים. "אנו נילחם עד הנשימה האחרונה", הוא הוסיף.

הקונסול הכללי של הטליבאן בפקיסטאן, רהמתולה קאקזאדה, אמר בעקבות תחילת המתקפה האמריקנית כי ארצו מוכנה למלחמת ג`יהאד נגד המתקפה הצבאית האמריקנית באפגינסטן. "אנו מגנים בתוקף את המתקפה", הוא הדגיש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by