בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פאוול יגיע השבוע לשיחות בהודו ופקיסטאן 
 
 
חדשות  נענע

ארה"ב מזהירה את אזרחיה בעולם מפני פעולות טרור; ההכנות למתקפה נמשכו במהלך סוף השבוע, במקביל למאמצים לבניית הקואליציה; האופוזיציה האפגנית קראה לאזרחים להתרחק ממחנות צבא לפני המתקפה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, יצא השבוע לביקור בפקיסטאן ובהודו, כך הודיע הערב (ראשון) מחלקת המדינה האמריקנית. בין היתר מתכוון פאוול לדון עם ראשי המדינות בנושאי הקואליציה נגד הטרור, ואולי אף לבחון מקרוב את התקדמות המתקפה.

בסוף השבוע סיימו את ביקורם באזור שר ההגנה האמריקני, דונלד ראמספלד, וראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, בפקיסטאן. השניים דנו עם השותפות הפוטנציאליות בקואליציה נגד הטרור, וגיבשו את הפרטים האחרונים לפני המתקפה.
 

ארה"ב מזהירה את אזרחיה בעולם


מזכירות המדינה האמריקנית פרסמה הודעה הקוראת לאזרחי ארה"ב לנקוט בזהירות רבה, משום שהטרוריסטים ואוהדיהם עלולים לפגוע באזרחים או ביעדים אמריקנים ברחבי העולם.

ארצות הברית הודיעה כי היא החליטה לסגור את שגרירותה בערב הסעודית בשל התרעות על פיגועים. אזהרה מיוחדת נשלחה לאזרחי ארה"ב המצויים באינדונזיה, המדינה האיסלאמית הגדולה ביותר בעולם, בשל חשש שמוסלמים קיצוניים ינסו לפגוע בהם. גם בתימן הורתה ארה"ב לאזרחיה לשמור על פרופיל נמוך.

ראש עיריית ניו-יורק, רודולף ג`וליאני, אומר כי בעיר ננקטו אמצעי זהירות מיוחדים כדי למנוע פיגועי טרור.

בשל המתיחות הרבה באיזור אפגניסטן פינתה רוסיה בשבת את נציגיה המוצבים בפקיסטן השכנה. גורמים בפנטגון אישרו אתמול גם כי קיימת סכנה ממשית לפעולות טרור נוספות בארה"ב מצד רשת הטרור של בין לאדן, ובכלל זה קיימות `התרעות חמות` בדבר פיגועים נוספים בארה"ב.
 

1000 חיילים נשלחו לאוזבקיסטאן; לוויין ריגול נוסף שוגר


אתמול ריכזה ארה``ב כוחות נוספים סביב אפגניסטאן, הכוללים 300 מטוסי קרב טילי שיוט וכ-30 אלף חיילים ואנשי צי.

במסגרת ההכנות למתקפה נשלחו גם כ-1000 חיילים אמריקנים לאוזבקיסטאן השכנה, לוחמים מהדיוויזה העשירית של צבא ארה"ב. הבוקר נחתו 3 מטוסי קרב אמריקנים במדינה.

ארה"ב שיגרה אמש טיל לחלל מבסיס חיל אוויר בקליפורניה ומעריכים כי הוא נושא לווין ריגול שיוצב מעל אפגניסטאן. לארה"ב רשת הלווינים הגדולה ביותר בעולם וישנם כאלו המסוגלים להבחין בחפצים שגודלם 10 ס"מ.
 
 

האופוזיציה האפגנית קראה לאזרחים להתרחק ממחנות צבא


הסימנים הראשונים למתקפה הקרבה החלו בשבת בדיווחים של רשתות התקשורת האמריקניות על כך שהמתקפה צפוייה בתוך מספר שעות. הידיעות הללו קיבלו חיזוק רב בצהרים, כאשר אנשי `הברית הצפונית`, האופוזיציה האפגנית למשטר הטליבאן, אמרו כי המתקפה האמריקנית באפגניסטן צפויה להתחיל "בתוך שעות ספורות". במסיבת עיתונאים קרא שר החוץ של הברית הצפונית, הד"ר עבדאללה עבדאללה, לאזרחי קאבול, בירת אפגניסטאן, להתרחק מבסיסי צבא.

"הברית הצפונית מתאמת את פעולותיה עם ארה"ב" אמר עבדאללה, והוסיף "מיד עם תחילת המתקפה האמריקנית, תתקוף גם הברית הצפונית את חיילי הטאליבן".

בתוך כך קיצר אחה"צ תת שר ההגנה האמריקני, דגלאס פיית`, את ביקורו במדינות המפרץ והודיע כי הוא חוזר לוושינגטון. לא נמסרה סיבה לקיצור הביקור.

הבוקר העריכו גורמים בארצות הברית ובבריטניה כי משהושלמה בניית הקואליציה הצבאית והדיפלומטית נגד הטרור - הכוחות מוכנים לתקוף באפגניסטאן בכל רגע.
 
בתוך כך, מבקש האף.בי.איי מכל גורמי אכיפת החוק בארה"ב לנהוג משנה זהירות מחשש לפיגוע טרור בארה"ב.

בהודעה שפרסמה הבולשת האמריקנית נאמר כי על יחידות המשטרה לגלות עירנות מיוחדת בעקבות המתקפה האמריקנית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by