בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהיגי העולם מתייצבים לימין ארה"ב 

מנהיגי העולם מתייצבים לימין ארה"ב

 
 
חדשות נענע 

רה"מ של גרמניה ואיטליה יגיעו לפגישות דחופות עם הנשיא בוש. נאט"ו מזרימה כוחות צבאים למזרח התיכון; קנדה שולחת כוחות לאפגניסטן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקנצלר הגרמני, גרהארד שרדר, יצא הבוקר (שלישי) לארה"ב לפגישה דחופה עם הנשיא בוש ועם מזכ"ל האו"ם קופי אנאן. שרדר הוא ראש הממשלה המערבי השני המתעתד להיפגש עם הנשיא בוש, לאחר רה"מ האיטלקי סילביו ברלוסקוני. שתי הפגישות הדחופות הוסדרו אמש בנוגע למיתקפה האמריקנית באפגינטסאן.
 
הקנצלר שרדר צפוי לדון עם המנהיגים על המתקפה האמריקנית, וכן על שיתוף הפעולה בין ארה"ב וגרמניה.

אמש שוחח שרדר בטלפון עם נשיא פקיסטאן ועם יורש העצר הסעודי, והדגיש באוזניהם כי המיתקפה האמריקנית באפגניסטאן אינה מכוונת נגד העולם המוסלמי. לדברי מקור גרמני הסכימו שני האישים שהמלחמה בטרור היא עניין עולמי, שעל כל המדינות להיות מחוייבות לו.
 

נאט"ו מזרימה כוחות צבאים לאזור המזרח התיכון

מוקדם יותר היום מסר דובר נאט"ו כי כוחות צבאיים של הברית הצפון-אטלנטית נענו לבקשת ארה"ב, והחלו לנוע לכוון המזרח התיכון. לא נמסר אם הכוחות יתבקשו לסייע במתקפה באפגניסטן.

מדינות מערביות נוספות הביעו נכונות לסייע לארה"ב: קנדה הודיעה כי תעביר לאזור המפרץ הפרסי שש ספינות קרב, מספר מטוסים, ו-2000 חיילים,

גורמים צרפתים דיווחו כי גם פאריס הציעה לקואליציה המערבית סיוע לוגיסטי מגוון, ואף מטוסי מיראז` המוצבים בג`יבוטי שבמזרח אפריקה. שר ההגנה של צרפת אמר אתמול כי חיילי קומנדו צרפתים כבר חדרו לאפגנסטאן.

יצוין כי בגל התקיפה השלישי, כמו גם בשני, לא השתתפו הכוחות הבריטים שהשתתפו בגל הראשון. עם זאת, הכוחות הבריטים העניקו לאמריקנים סיוע לוגיסטי.
 
 

גם דרום קוריאה תומכת בארה"ב

ממשלת דרום קוריאה החליטה לשלוח 450 חיילים, רובם רופאים ואנשי תחזוקה ותובלה, על מנת לסייע במתקפה האמריקנית-בריטית באפגניסטן, כך פרסם היום העיתון קוריאה טיימס.

על פי הפרסום כבר נמצאת ממשלת דרום קוריאה במגעים עם הממשל האמריקני, בנוגע למשימות אותם יבצעו החיילים הקוריאנים.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by