בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מדינות האיסלאם קוראות לישראל שלא 'לנצל את המצב' 
 
 
חדשות נענע 

בתום ועידת נציגי מדינות האיסלם בקטאר, הזהירו המדינות את ישראל מלנצל את המתקפה האמריקנית כדי להמשיך לפגוע בפלסטינים; בניר הסיכום נאמר כי המדינות תומכות במתקפה נגד הטרור כל עוד לא יפגעו אזרחים; ערפאת מתח ביקורת על בן לאדן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בדוחא שבקטאר הסתיימה אחה"צ (רביעי) ועידת שרי החוץ של מדינות ערב והאיסלם. כינוס הועידה נערך בין השאר לאור החשש מאיומי ארה"ב לפתוח במתקפה על מדינות נוספות.

 
בהודעת הסיכום שפורסמה ברשת הטלוויזיה אל ג`זירה גינו המדינות את פיגועי הטרור בארה"ב, ואמרו כי מדינות האיסלאם תומכות בפעולה צבאית אך ורק נגד ארגוני-הטרור ולא נגד אזרחים חפים מפשע.

מזכ``ל הליגה הערבית, עמרו מוסא, הודיע במהלך הועידה מהן הנקודות שיש עליהן הסכמה ושיופיעו בנייר הסיכום: ``עמדתנו היא נגד הטרור הבינלאומי וישנה מחוייבות איסלמית להתנגד אליו, ישנו דיון על הסיבות לטרור ובתוך כך המדיניות הישראלית אותה אנו רואים כטרור``, אמר מוסא.

הוא הוסיף כי מדינות ערב והאיסלם ידרשו לערוך ועידה בינלאומית בחסות האו``ם שתדון בסיבות לטרור ועמדת העולם כלפיו. בנוסף, אמר מוסא ישנה הצעה להקים קרן סיוע לעם האפגני.

בנייר הסיכום נאמר עוד כי מדינות האיסלאם מזהירות את ישראל מלנצל את המצב, כהגדרתן, כדי להמשיך בפעולות נגד הפלסטינים.

יו``ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת האשים את ישראל בכך שהיא מנסה לנצל את המשבר באפגניסטן לתועלתה. בנאום שנשא בפתח הועידה אמר ערפאת: ``ישראל מנסה להטיל את האחריות לטרור בעולם על האיסלאם" והוסיף "ישראל נכשלה משום שהעולם סרב להאמין לה".

ערפאת אף גינה את הקשר שמנסה אוסמה בן-לאדן לעשות בינו לבין הבעיה הפלסטינית והאשים את בן-לאדן בכך שהוא מנסה ``לחטוף`` את המאבק הפלסטיני.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by