בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ביהמ"ש העליון דחה בקשת מיקרוסופט למשפט חדש 

ביהמ"ש העליון דחה בקשת מיקרוסופט למשפט חדש

 
 
TheNet

בימים אלה מתקיימים דיונים אינטנסיוויים בין מיקרוסופט למשרד המשפטים בניסיון אחרון להגיע לפשרה; העונש העיקרי שאותו הטיל ביהמ"ש, היה לפרק את החברה לשתי חברות מתחרות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט העליון בארה"ב הודיע אתמול כי הוא דוחה את עתירת מיקרוסופט לקיים משפט חדש, ובכך לפסול את החלטת השופט המחוזי הפדרלי, תומאס פנפילד ג`קסון, ואת החלטת בית המשפט לערעורים שאישררה רבות מהחלטותיו. שופטי בית המשפט העליון לא פירסמו את סיבת דחיית העתירה.
 
משמעות הדחייה היא שהמשפט יסתיים בבית המשפט המחוזי, שאליו הוחזר התיק בהוראת בית המשפט לערעורים.

בימים אלה מתקיימים דיונים אינטנסיוויים בין מיקרוסופט למשרד המשפטים, בהוראות שופטת בית המשפט המחוזי קולין קולר-קוטלי, בניסיון אחרון להגיע לפשרה.

ב-28 ביוני קבע בית המשפט לערעורים פה אחד, כי בשל העובדה שהשופט ג`קסון עבר על כללי האתיקה וניהל את המשפט באופן מחפיר, יש לבטל את העונשים שהושתו על החברה על ידו שנה קודם לכן.

העונש העיקרי שאותו הטיל ג`קסון, היה לפרק את החברה לשתי חברות מתחרות שייאסר עליהן כל שיתוף פעולה במשך עשר שנים רצופות. ג`קסון טען כי זוהי התרופה המשפטית היחידה שתוכל להחזיר את התחרות לשוק התוכנה, בשל מעמדה המונופוליסטי של החברה.

ואולם, למרות שהרכב השופטים הורה על ביטול העונשים, הם סירבו לבטל את קביעותיו המרכזיות של ג`קסון, שלפיהן מיקרוסופט היא מונופול שפעל בניגוד לחוק לאחר שעבר על חוקי ההגבלים העסקיים.

השופטים הורו למנות שופט חדש לדיון בתיק, במקום השופט ג`קסון שהודיע כמה חודשים קודם לכן כי גם אם יוחזר התיק לבית המשפט המחוזי, יפסול את עצמו מלדון בו. בעקבות החלטה זו מונתה לטיפול בתיק השופטת המחוזית, קולין קולר-קוטלי.

שבועות מספר לאחר פרסום פסק הדין של בית המשפט לערעורים, הגישה מיקרוסופט עתירה לבית המשפט לערעורים. החברה טענה כי בעקבות דברי ג`קסון לאחד העיתונאים בזמן המשפט, שבהם תיאר את מנהלי מיקרוסופט כ"ביריוני רחוב", ניתן להבין שהיתה לו דיעה קדומה נגד החברה. לדבריה, אם היה נודע על הראיון שהעניק, ג`קסון היה נפסל מלכהן כשופט במשפט.

לטענת החברה, פסילת ג`קסון היתה מונעת ממנו לכתוב את פסק הדין שחלקים ממנו אושררו על ידי שופטי בית המשפט לערעורים, ולכן יש לבטלו. לאחר שבית המשפט לערעורים דחה טענה זו, הגישה מיקרוסופט עתירה לבית המשפט העליון, ואתמול נדחתה גם בקשה זו.

ב-25 באוקטובר תשיק מיקרוסופט את מערכת ההפעלה החדשה שלה, חלונות XP, שמעוררת סערה בקרב חברות תוכנה. שישה תובעים מבין 18 התובעים של המדינות הלוקחות חלק במשפט מיקרוסופט, רמזו לפני ימים מספר, כי הן עוקבות בדאגה אחר מערכת ההפעלה החדשה. "היא גורמת להפרות חוקי ההגבלים העסקיים באופן ברור יותר מההפרות שעליהן נשפטה מיקרוסופט במשפט הנוכחי", אמרו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by