בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מבחני המיון עולים לדיון 

מבחני המיון עולים לדיון

 
 
TheNet

מבחני המיון הולכים ונהפכים לקריטריון מרכזי בקבלה לעבודה וכעת גם בענף ההיי-טק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ענף ההיי-טק כמו גם ענפים אחרים במשק הישראלי עסוק בשאלת נחיצותם של מבחני המיון ככלי לקבלת עובדים.

עד אוגוסט 2000, בעת הצמיחה המהירה בענף, קיבלו חברות ההיי-טק עובדים רבים, תוך סינון מינימלי, כדי להבטיח מאגר גדול של כוח אדם. עתה, לנוכח המשבר בענף, נוטות הנהלות החברות למיין ביתר קפידה את המועמדים לעבודה. אחת מדרכי הסינון המקובלות היא הפניית המועמדים למכון אבחון, בדרך כלל אחרי ראיון הקבלה.
 
המחלוקת בשאלת שליחת מועמדים לתפקידים פנויים למכון חיצוני של מיון ואבחון הגיעה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, וזה יותר משנתיים היא מונחת על שולחנו של נשיא בית הדין הארצי לעבודה, סטיב אדלר.

טוביה בר לב, אחד היזמים בחברת אקטליס נטוורקס, אינו מאמין בבדיקות פסיכומטריות ובמבחני מיון. אקטליס נטוורקס מייצרת קווי נחושת לתקשורת מהירה ומעסיקה 120 עובדים, מהם 30 בקליפורניה.

לדבריו, בעבר נהגה החברה לשלוח מועמדים למבחני מיון, ולא פעם התקבלו תוצאות שליליות באשר למידת התאמתו של המועמד לתפקיד.

למרות זאת, לפחות במקרה אחד החליט בר לב לקבל מועמד מסוים לעבודה באגף הפיתוח, אף על פי שאחד המכונים איבחן את המועמד כבלתי מתאים לתפקיד. "האיש השתלב יפה בתרבות הארגונית של החברה, התגלה כסינרגי וכמי שתרומתו הכללית משמעותית", הוא מספר. "עובדה זו מעידה על כך שעם כל הכבוד לפסיכולוגים וליועצים הארגוניים שחיברו את המבחן הפסיכומטרי, האבחנה התגלתה כשגויה".

במקום לשלוח את העובד למבחן אבחון ומיון, מעדיפה כיום הנהלת אקטליס נטוורקס להרחיב את מעגל ראשי החברה המראיינים את המועמדים. "לעתים כשאיננו בטוחים אם המועמד מתאים לתפקיד, אנו נעזרים במראיין חיצוני, בעל חברה לייעוץ ארגוני, כדי שיראיין את המועמד", אומר בר לב. אמצעי נוסף המסייע בהחלטה אם לקבל את המועמד הוא המלצות שיש בידיו מעובדים באקטליס נטוורקס עצמה או ממעסיקים קודמים.

נמרוד בצר, מנכ"ל מכון מילוא למיון ואבחון של מועמדים לעבודה, טוען כי יכולת החיזוי של המכונים המקצועיים מוכחת. לחיזוק דבריו הוא מוסיף כי יכולת חיזוי זו נבדקה במחקרים שערך ב-2000-`97 פרופ` ברוך נבו מאוניברסיטת חיפה, המרצה בתחום של מבחני ניבוי. "נבו בדק מועמדים לארגון גדול שאנו עובדים עמו וגילה התאמה בין הערכת הממונה על העובד לבין תוצאות של מבדקים שערכנו לאותם עובדים", אומר בצר.

"מחקר זה מוכיח כי יש קשר בין חוות הדעת על העובד שנותן מכון כגון מילוא לבין תפקוד העובד בפועל".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by