בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
AMD השיקה את AthlonXP 

AMD השיקה את AthlonXP

 
 
אורי דרורי

במקביל להשקת סדרת המעבדים החדשה שלה פותחת החברה בקמפיין לשינוי סימון ביצועי המעבדים; באינטל שומרים על שתיקה לפי שעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
AMD, מתחרתה העיקרית של אינטל בשוק המעבדים, השיקה ביום שלישי את AthlonXP, המיועד למשתמשים ביתיים. בנוסף הודיעה החברה על שיטת סימון חדשה, למעבדי החברה, המתבססת על מבחן ביצועים ולא אל מהירות המעבד.
 

שיטת הסימון החדשה של AMD מנסה לשנות את התפיסה, שהובילה בשוק המעבדים עד כה, לפיה מהירות גבוהה שווה לביצועים גבוהים. במסגרת השיטה החדשה, מעבדי AthlonXP לא יסומנו לפי מהירותם אלא על פי מספר מודל. מעבד AthlonXP במהירות 1,533 ג`יגה הרץ, למשל, יכונה 1800+.

לדברי החברה, הסימון החדש מסביר, שרמת הביצועים של מעבד זה זהה למעבד פנטיום במהירות 1,800 מגה הרץ. מעבדים עם מספר נמוך יותר זהים בביצועיהם למעבדי אינטל במהירות נמוכה יותר.
"צרכנים משווים באופן היסטורי מגה הרצים לביצועים", כך אמר יושב הראש והמנהל הראשי של AMD, ג`רי סנדרס באירוע ההשקה של מעבדי AthlonXP ושיטת הסימון החדשה.

המדד החדש של החברה מסתמך על סדרה של 14 מבחני ביצועים (benchmark), שבודקים את ביצועי המעבד בעבודה עם 34 יישומים גרפיים, משרדיים ומשחקים.

מבחנים דומים, שנערכו על ידי חברות חיצוניות, הראו שייתכן שהמדד של החברה אף צנוע מדי היות שמעבד AthlonXP 1800+ (1,533 ג`יגה הרץ) דומה בביצועיו, ואף עולה לעתים על מעבד אינטל 4 במהירות 2 ג`יגה הרץ.
 

מהירות אינה אינדיקציה לביצועים

לטענת החברה ואנליסטים רבים, מהירות המעבד אינה אינדיקציה מוחלטת לביצועיו. מהירות המעבד היא מספר הפעמים (או הפעימות) בשנייה, שהמעבד מסוגל לבצע חישובים. מדד חשוב לביצועי המעבד הוא כמות החישובים, שהמעבד מסוגל לבצע בכל פעימה שכזו. כמות החישובים תלויה בארכיטקטורה של המעבד, והיות והארכיטקטורות שונות מאוד כיום, גם מדד הביצועים מושפע.

הטענה, שמגה הרצים אינם המדד הנכון לביצועים הועלתה בעבר גם על ידי חברת אפל, למרות שבאחרונה החברה נכנעה והחלה לשווק מעבדים, שממותגים על פי מהירות.

דובר של אינטל סירב להגיב על טענות המתחרה, AMD, אך אמר "יש לנו את המעבד בעל הביצועים הגבוהים ביותר, נקודה". הדובר, רוברט מאנטה, אף הוסיף שאינו מודע למבחן הביצועים ההשוואתי.
חברת AMD גם פועלת להקמת גוף תקינה בלתי תלוי, שיקבע תקנים למדידת וסימון הביצועים על גבי מעבדים ללא קשר ליצרן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by