בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היערכות מוגברת במשרדי הממשלה לקראת מתקפת טרור קיברנטית 

היערכות מוגברת במשרדי הממשלה לקראת מתקפת טרור קיברנטית

 
 
אבי בליזובסקי

צוות אבטחת מידע מנטר את פעילות המערכות במשך כל היממה; כל דואר אלקטרוני המגיע למשרדי הממשלה עובר סינון למניעת חדירה של גורמים עוינים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אנשי פרויקט תהיל"ה (פרוייקט מחשוב משרדי הממשלה), הגבירו באחרונה את היערכותם לקראת אפשרות הסלמה במלחמת הסייבר-טרור מול אתרי המידע הממשלתיים באינטרנט במקביל להתפתחויות האזוריות. צוותי אבטחת המידע בתהיל"ה מנטרים את מערכות המידע הממשלתיות באורח שוטף ולאורך כל שעות היממה.
 

לדברי סגן בכיר לחשב הכללי במשרד האוצר, איציק כהן, פרויקט תהיל"ה מספק תשתית מאובטחת לשרתי המידע הממשלתיים. כחמישים אתרי מידע ממשלתיים מתארחים כיום בתשתיות המאובטחות של פרויקט תהיל"ה שירותי דואר אלקטרוני למשרדי הממשלה.

בפרויקט הוקם, שרות דואר ממשלתי אשר מאפשר למשרדים לפתוח תיבות דואר לכל עובד בממשלה. עד היום נפתחו כ- 20,000 תיבות דואר לעובדי הממשלה. כל דבר דואר המגיע לתהיל"ה עובר מערכת סינון למניעת חדירת וירוסים, סוסים טרויאניים ועוד.

עוד מספק פרוייקט תהיל"ה שירותי גישה, מאובטחים ככל הניתן, לרשת האינטרנט על ידי משרדי הממשלה. הפרויקט מאפשר גישה ישירה לאינטרנט הישר משולחן עבודתו של כל עובד בממשלה. גישה ישירה לאינטרנט מאפשרת קבלה ומשלוח של דואר אלקטרוני לעובדי הממשלה, וחשיפה של עובדי הממשלה למידע עדכני ושוטף בתחומי פעולתם. פרויקט תהיל"ה קיבל מאיגוד האינטרנט הישראלי סמכות לניהול ולרישום שמות אתרים ממשלתיים במדינת ישראל. במהלך פעולת הפרויקט ובשיתוף עם וועדת האינטרנט הממשלתית נקבעו תקנים לאופן רישום שמות של משרדי הממשלה באינטרנט.

עוד מאפשר הפרוייקט קביעת תקנים לפרסום המידע באתרי המידע הממשלתיים, הקמת ותחזוק אתרי אינטרנט מרכזיים בממשלה, כאשר במהלך הפרויקט הוקם צוות המתחזק ובונה את רשת אתרי משרד האוצר ולבסוף מאפשר פרוייקט תהיל"ה מתן שירותי ייעוץ למשרדי הממשלה בנושאי אינטרנט ואבטחת מידע.

במהלך הפרויקט נפגש צוות ההיגוי של פרויקט תהיל"ה עם משרדי הממשלה השונים על מנת לסייע להם בהקמת אתרי אינטרנט ממשלתיים. הידע והלקחים שנצברו בפרויקט מועברים לכלל משרדי הממשלה על מנת למנוע טעויות ולהקל על משרדי הממשלה בשלבי הלימוד של טכנולוגיית האינטרנט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by