בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרס נובל לספרות לנאיפול 
 
 
חדשות נענע 

הסופר הבריטי שמוצאו מטרינידד, חיבר גם שני ספרים תיעודיים בהם חקר את הפונדמנטליזם האיסלאמי; ביקר בישראל ב- 1983 לרגל קבלת פרס ירושלים לחירות האדם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האקדמיה השוודית הכריזה אמש (רביעי) כי זוכה פרס נובל לספרות לשנת 2001 הוא וידיאדאר סוראג`פרסאד נאיפול, הסופר הבריטי ממוצא טרינידדי.
 
בנימוקים להענקת הפרס נכתב כי נאיפול ראוי לו "על שבעלילותיו הוא מאחד אבחנה דקה, מבט בוחן ותום לב, ומאלץ אותנו להתבונן בנוכחותן של היסטוריות מודחקות".

נאיפול נולד ב-1932 בטרינידד, למשפחת מהגרים מהודו. בגיל 18 נסע לאנגליה ללמוד באוקספורד תואר ראשון באמנות. מאז הוא מתגורר בבריטניה.

מלבד שנים ספורות שבהן הועסק ככתב הבי-בי-סי, הקדיש את כל חייו לכתיבה. תקופות ארוכות מחייו בילה במסעות, שבחלקם עוסקים ספריו. מהמפורסמים שבספריו: "עיקול בנהר", "בית מיגל", "חידת ההגעה" ו-"הודו, מקץ אלף מסעות". כן פרסם שני ספרים תיעודיים בהם חקר את הפונדמנטליזם האיסלאמי.

נאיפול זכה בעבר בפרס בוקר ב-1971, פרס אליוט ב-1986 ובתואר דוקטור כבוד מאוניברסיטאות אוקספורד קיימברידג` ולונדון. ב- 1983 זכה בפרס ירושלים לחירות האדם וביקר בישראל. ב- 1990 זכה בתואר אבירות מהמלכה אליזבת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by