בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קולומביה: כ-40 אזרחים נהרגו בהתקפות המורדים 

קולומביה: כ-40 אזרחים נהרגו בהתקפות המורדים

 
 
חדשות נענע 


חטיפתם ורציחתם של שני שוטרים, על ידי מורדי השמאל, עלולה להרוס את תהליך המו"מ עם הממשלה; בכפר בוגה נורו גברים לעיני משפחותיהם; שישה דייגים נורו בסנטה מרטה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפחות 40 בני אדם נהרגו בהתקפה של מורדי השמאל בקולומביה. מפקד כוחות הביטחון של קולומביה מסר לסוכנויות הידיעות כי 17 בני אדם נורו למוות בכפר בוגה בעמק הקאוקה.

אולם, עדי ראייה וכתבים מקומיים סיפרו כי 30 בני אדם נהרגו, כשרבים מהגברים נורו לעיני בני משפחותיהם.
 
בסנטה מרטה שעל החוף הקריבי, התגלו גופותיהם של שישה דייגים חטופים, כשעל כולם נמצאו פצעי ירי. שני שוטרים שנחטפו לאחרונה על ידי המורדים מהמשמאל, נמצאו כשהם ירויים גם כן. ארגוני השמאל הקלומביאניים ה- CUA וה-CRAF אחראים למעשי ההרג הללו.

בקלומביה חוששים כי האירועים האחרונים יהרסו את ההסכם השביר שנחתם ביום שישי שעבר בין המורדים לממשלה, ובו הסכימו המורדים להפסיק לחטוף עוברי אורח בכבישים הראשיים.

מאז 1998 מנהלת הממשלה משא ומתן עם ה-CRAF במטרה לסיים את האלימות. אבל השיחות לא הניבו תוצאות מהותיות. "זה עלול להיות סופו של תהליך המשא ומתן", אמר נציב תלונות הציבור של הממשלה.

ארגון ה-CUA כבר הרג בעבר אזרחים שהיו חשודים בסיוע למורדים המרקסיסטים, הנלחמים במדינה זה 37שנה. מאז יולי נהרגו לפחות 303 בני אדם בקרבות בין המורדים לכוחות הפרה-צבאיים, וביניהם לבין הצבא. מתוכם, 199 נהרגו כנראה על ידי ה-CUA.

ממשלת ארה"ב, המעבירה מיליוני דולרים בסיוע צבאי לממשלת קולומביה, הוסיפה לאחרונה את ה-CUA לרשימת ארגוני הטרור שלה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by