בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קופי אנאן והאו"ם- זוכי פרס נובל לשלום 

קופי אנאן והאו"ם- זוכי פרס נובל לשלום

 
 
חדשות נענע 

בשיקולי הפרס נאמר: "אנאן והאו"ם זוכים בפרס בשל מאמציהם להביא לעולם מאורגן ושוחר שלום"; משפחות החיילים הישראלים החטופים הביעו מחאה על הזכיה בפרס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון האו"ם והעומד בראשו, המזכ"ל קופי אנאן, הם הזוכים בפרס נובל לשלום לשנת 2001, כך הודיעה היום (שישי) הוועדה המארגנת של הפרס באוסלו, נורווגיה.
 
בשיקולי הועדה נאמר כי קופי אנאן כמייצג האו``ם זכה בפרס בשל `מאמציו להביא לעולם מאורגן ושוחר שלום` לשון ההחלטה.

דובר האו"ם פרד אקהרד העיר את אנאן והודיע לו את דבר בחירתו מעט אחרי השעה חמש לפנות בוקר.

אקהרד אמר הבוקר בראיון לCNN כי "הפרס מהווה עדות לבטחוננו בעתידנו המשותף" כדבריו, והוסיף כי מאז סופה של המלחמה הקרה, האו"ם יכול היה למצות את מלוא הפוטנציאל בתחומי השלום והבטחון.

אנאן, יליד גאנה, מונה למזכ"ל האו"ם בשנת 1997. הוא המנהיג הראשון שנבחר לתפקיד מצוות האו"ם.

זוהי הפעם הראשונה שארגון האו"ם עצמו, ולא רק אדם המקושר לו זוכה בפרס. בהמ"ש הבינלאומי בהאג לפשעי מלחמה היה גם הוא מועמד לזכיה בפרס.
 
בעקבות ההחלטה להעניק את הפרס למזכ"ל האו"ם קופי אנאן ולארגון כולו, החליטה משפחתו של החייל החטוף עדי אביטן להגביר את פעולות המחאה והמאבקים נגד מוסדות האו"ם בישראל.

יעקב אביטן, אביו של עדי, אמר בצהריים כי זוהי בושה להעניק פרס יוקרתי שכזה לארגון אשר אנשיו שיתפו פעולה בשטח עם מחבלים ואילו העומדים בראשו בניו יורק מסרבים למסור מידע חיוני הנמצא ברשותם לידי המשפחות.

יושב ראש הקואליציה חבר הכנסת זאב בוים אמר כי הענקת הפרס לאו"ם היא החלטה אומללה שמהווה תעודת עניות ועדות לשחיקתו של מוסד הפרס.

לדברי בוים, מזכ"ל הארגון אנאן הוא מבין האחראים הישירים לנסיון הטיוח של האו"ם בחקירת חטיפת החיילים וכן לכניסתה האבסורדית כדבריו של סוריה למועצת הבטחון של האו"ם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by