בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מפקד ההגנה האווירית האוקראיני התפטר 
 
 
חדשות נענע 

סוכנות די-פי-איי מדווחת כי גם סגנו הגיש את התפטרותו, לאחר שהתברר סופית, כי טיל שנורה בתרגיל צבאי הוא שהפיל את מטוס איר סיביר; שר ההגנה האוקראייני הודה רשמית באחריות מדינתו והתנצל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפקד יחידת ההגנה האווירית של אוקראינה וסגנו הגישו היום (שבת) את התפטרותם, לאחר שהתברר באופן סופי כי טיל שירו חייליהם במהלך תרגיל צבאי הוא שהפיל את מטוס איר סיביר לים השחור, בשבוע שעבר. כך מדווחת היום סוכנות הידיעות די-פי-איי.

 
מפקד היחידה אמר היום כי הוא מצטער על כך שלא יכול היה למנוע את הטרגדיה, אך סרב להודיע באופן חד משמעי כי חייליו הם שאחראים לאסון. עם זאת, אמר שהוא מוכן לקחת את אחריות מוסרית וחוקית לתוצאות הנוראות.

ממשלת אוקראינה קיבלה לידיה את ממצאי צווץ החקירה הרוסי והודיעה כי היא מקבלת אותם. שר ההגנה האוקראיני הודה היום רשמית באחריות ממשלתו למקרה והביע התנצלות.

כתוצאה מהתרסקות המטוס נהרגו 78 הנוסעים ואנשי הצוות, 51 מהם ישראלים. אמש פורסמו מסקנות צוות החקירה הרוסי, שקבע כי הטיל האוקראיני התפוצץ חמישה עשר מטרים מעל המטוס והוא שגרם להתרסקות.

 

שרידי טיל נמצאו בין רכיבי המטוס

שלשום אמר סגן מזכיר מועצת הביטחון הלאומית של רוסיה, ולאדימיר פוטאפוב כי מממצאי הביניים של חקירת התרסקות המטוס, עולה כי במטוס פגע "גוף חיצוני ועליו חומר נפץ".

פוטאפוב אמר כי באזור ההתרסקות נמצאו חלקים זרים שאינם שייכים לגוף המטוס, וכי החקירה מתרכזת בבדיקת השאלה האם מדובר בטיל תועה.

מקור בועדת החקירה הרוסית שנשלחה לבדוק את נסיבות ההתרסקות, מסר בעבר כי בין
שרידי המטוס נמצאו רכיבים רבים העשויים להיות שייכים לטיל הירוט S- 200 , שכמוהו שיגר צבא אוקראינה בעת שערך תמרון באיזור.

עם פרסומן של הידיעות הראשונות על כך שיתכן וההתרסקות נבעה מפגיעה של טיל של הצבא האוקראיני, הכחיש שר ההגנה של אוקראינה את הידיעות וטען כי הטילים אינם מסוגלים להגיע לגובה בו טס המטוס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by