בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערפאת הוזמן לביקור רשמי בבריטניה 
 
 
חדשות נענע 

ייפגש ביום שני עם בלייר, שר החוץ הבריטי ובכירים נוספים; אבו-עלא, עריקאת ופרס נפגשו אמש, אבו-עלא: פרס הבטיח הקלות בשטחים בתוך יומיים; הפלסטינים: נערכו דיונים על פגישה נוספת בין פרס לערפאת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, הזמין את יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לביקור רשמי בבריטניה. הפגישה בין השניים תתקיים ביום שני, ולאחריה יפגוש ערפאת את שר החוץ הבריטי ובכירים נוספים.

יו"ר המועצה המחוקקת הפלסטינית, אבו-עלא אומר היום (שבת) כי הוא וראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת נועדו אמש עם השר שמעון פרס. לדבריו, פרס הבטיח להם כי בתוך יומיים תתחיל ישראל במתן הקלות לפלסטינים.
 
אבו עלא אמר כי מדובר במימוש הבנות טנט וכי מתן ההקלות יתפרס על שלושה שבועות. בין היתר יוסר הסגר, וכוחות צה"ל יוסגו למקומות בהם היו לפני פרוץ האינתיפאדה.

בעניין דרישת ישראל לעצור מבוקשים, אמר אבו-עלא כי הנושא בדיון בין מנגנוני הביטחון של שני הצדדים. עם זאת הדגיש כי הפלסטינים אינם כלי של ממשלת ישראל לביצוע מעצרים.

שר הביטחון בן אליעזר אמר אתמול כי בעוד מספר ימים תעשה הערכת מצב מחודשת כדי לבדוק אם אפשר לתת הקלות לפלסטינים. הוא ציין כי ינתנו הקלות רק באזורים שקטים או לאחר שהפלסטינים יערבו להמשך השקט.

הוועדה הביטחונית העליונה המשותפת לישראל ולפלסטינים תתכנס בתחילת השבוע.
 

מקורות פלסטינים: נדונה פגישה אפשרית בין פרס וערפאת

מקורות פלסטינים מסרו כי השלושה דנו בטענות שני הצדדים בעניין הפרת הפסקת האש. לדברי המקורות, נדונו גם בקשות הפלסטינים להקלות, לנוכח הרגיעה שהסתמנה בשבוע שעבר.

לדברי המקורות, בפגישה נדונה אפשרות לקיום פגישה נוספת בין פרס ליו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, אולם סוכם כי טרם בשלו התנאים לפגישה כזו.

מלשכת שר החוץ נמסר כי פגישה בין פרס וערפאת לא תתקיים בקרוב. השבוע אמר ראש הממשלה, אריאל שרון, כי לא יתיר לקיים פגישה כזו.
 
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by