בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התחדשה המתקפה האמריקאית באפגניסטן 
 
 
חדשות נענע 

הבוקר חודשו ההפצצות על אפגניסטאן לאחר הפוגה לרגל יום שישי הקדוש לאיסלם; ראמספלד: כל מחנות בן-לאדן נפגעו או נהרסו. עיראק: מטוסי ארה"ב ובריטניה תקפו גם אותנו. הצבא האמריקני מתארגן לפעולה קרקעית באפגניסטן, לאחר שהושגה עליונות אווירית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מטוסי המערב המשיכו לתקוף הערב (שבת) באפגניסטן, בבירה קאבול ובערים קנדאהאר וג`לאלבד. דובר הטליבאן מסר כי בתקיפה בג`לאלבד נפצעו שישה אנשים.

נשיא ארה"ב, ג`ורג` בוש, אומר הערב כי הוא יודע שאמריקנים רבים חרדים מפיגועי טרור נוספים, אבל לדבריו, על האומה האמריקנית לדעת שכוחה הגדול של ארצות הברית עוד יורגש.

 
בנאום הרדיו השבועי שלו, אמר בוש כי מטרותיו של השלב הראשון בלחימה הושגו, וחיל האוויר האמריקני שולט כעת בשמי אפגניסטן.

בוש סיפר כי ניצל את נאום הרדיו שלו בשבוע שעבר לצורך העברת הדרישה האחרונה להסגרת בין לאדן, "בטאליבן לא נענו לבקשה, וכעת הם משלמים את המחיר", דברי בוש.

הערב החל הצבא האמריקני בהכנות לתחילת הפעולה הקרקעית באפגניסטן, לאחר שהושגה העליונות האווירית.
 

הפצצות בקאבול וקנדהאר הבוקר

במקביל לחידוש המתקפה האמריקנית הבוקר באפגניסטאן, מתגברים האמריקנים את כוחותיהם במפרץ הפרסי.

נושאת המטוסים האמריקנית, תיאדור רוזוולט, נכנסה הבוקר לתעלת סואץ בדרכה למפרץ הפרסי. את נושאת המטוסים מלוות ספינת טילים וספינת תחזוקה וסיוע. רוזוולט תצטרף בקרוב לכוחות הלוחמים באפגניסטן, ולמספר נושאות מטוסים שכבר נמצאות באזור.

לפי מספר ימים הונף על סיפונה הדגל האמריקני שהציבו כבאי ניו יורק בין הריסות מגדלי התיאומים, שהפך לסמל של רוח הלחימה והכבוד האמריקניים.

מטוסים של צבא ארה"ב הפציצו הבוקר את הבירה קאבול, ואת מעוז הטאליבאן בעיר קנדהאר לאחר יום של הפוגה. עדי ראייה דיווחו כי בין היתר הופצץ שדה התעופה בעיר קאבול.

שר ההגנה האמריקני דונלד ראמספלד אמר, כי כל המחנות השייכים לאירגונו של בן-לאדן, אל קאעידה, נפגעו או נהרסו במהלך השבוע האחרון, אולם המלחמה נגד האירגון רחוקה מלהסתיים. מקורות במימשל האמריקני דיווחו כי המחנות שהופצצו - היו ברובם ריקים.

דובר משרד ההגנה הבריטי הודיע הלילה כי צבא בריטניה היה מעורב במה שהגדיר "תפקידי תמיכה בפעילות הקואליציה" במשך שבוע ההפצצות של ארה"ב באפגניסטן.
 
 

עיראק: גם אותנו התקיפו

גורמים בצבא עיראק מסרו היום, כי מטוסי ארה"ב ובריטניה הפציצו היום מטרות בדרום המדינה. לדברי המקור, תקפו המטוסים תשתיות אזרחיות, ואולם נסוגו משנורתה לעברם אש נ"מ עיראקית.

נשיא עיראק, סדאם חוסיין,האשים היום את ארה"ב בתוקפנות בלתי מרוסנת וב"פעילות טרוריסטית" כלפי אפגניסטן. "האגרסיביות של האמריקנים היא הצגה של כוח כלפי העולם", הוסיף סדאם.

 
 
.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by