בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משפחות החטופים: קופי אנאן שיקר לנו במצח נחושה 
 
 
חדשות נענע 

יעקסב אביטן: הענקת פרס נובל לקופי אנאן-בושה; חיים אברהם שכר עו"ד שיערער על ההחלטה; ביקורת גם מצד שרים בממשלה, יו"ר הקואליציה: החלטה אומללה שמהווה תעודת עניות לועדת הפרס; הפרס יוענק לאנאן ולאו"ם על חתירתם לשלום עולמי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיים אברהם, אביו של החייל החטוף בני אברהם, אומר הבוקר (שבת) כי שכר עורך דין שיערער על ההחלטה להעניק את פרס נובל לשלום לארגון האומות המאוחדות ולעומד בראשו - קופי ענאן.

"מי שיצר את הקרן הזו מתהפך בקיברו, זה טעות קשה, חוסר רגישות וציניות שזועקת לשמיים, האו"ם העלים עובדות על החטיפה, וקופי אנאן שיקר לנו במצח נחושה", אמר אברהם בראיון לגל"צ.

אברהם גם תקף את שר החוץ שמעון פרס, על השבחים שחלק לפעילותו של מזכ"ל האו"ם קופי ענאן.

 
מספר שרים בממשלה אומרים היום כי ההחלטה להעניק את פרס הנובל לשלום לאו"ם ולמזכירו, קופי אנאן היא החלטה מביישת. זאת בעיקר לנוכח התנהגות הארגון בעניין הקלטת שצולמה לאחר חטיפת החיילים.

יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת זאב בוים, אמר כי הענקת הפרס לאו"ם היא "החלטה אומללה שמהווה תעודת עניות ועדות לשחיקתה של ועדת הפרס. ענאן" לדברי בוים "הוא מהאחראים הישירים לנסיון הטיוח של האו"ם בחקירת חטיפת החיילים, וכן לכניסתה האבסורדית כדבריו של סוריה למועצת הבטחון של האו"ם".

השרים מתחו ביקורת בקול ישראל גם על כך שאנאן לא עשה דבר בעניין השבויים. זאת לדבריהם, על אף שהיו אליו פניות מהדרג המדיני הבכיר ביותר בארץ.

 

משפחות החיילים החטופים הגבירו פעילותם נגד האו"ם

בעקבות ההודעה של וועדת הפרס החליטה משפחתו של החייל החטוף עדי אביטן להגביר את פעולות המחאה נגד מוסדות האו"ם בישראל.

"בושה להעניק פרס יוקרתי לארגון אשר אנשיו בשטח שיתפו פעולה עם מחבלים, ואילו העומדים בראשו בניו יורק מסרבים למסור מידע חיוני הנמצא ברשותם לידי המשפחות" אמר הערב (שישי) יעקב אביטן, אביו של עדי, לגלי צה"ל.

בנימוקי ועדת הפרס נכתב שענאן והאו"ם יחלקו את הפרס בשל חתירתו של ארגון האומות המאוחדות לשלום עולמי.
 
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by