בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מקור בפנטגון: לבן לאדן נשק כימי וביולוגי 

מקור בפנטגון: לבן לאדן נשק כימי וביולוגי

 
 
חדשות נענע 


אולם אין ברשותו ציוד טכנולוגי לצורך העברתם ממקום למקום ולא סביר שיש ברשותו גזי עצבים; לא הוכח קשר בין בין לאדן למקרי האנתרקס בארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכיר בפנטגון אמר הבוקר (שבת) כי "רשת הטרור אל-קאעידה השיגה ככל הנראה חומרי לוחמה כימיים וביולוגיים, העשויים לשמש בידיה כנשק".

לדברי המקור, לארגונו של בן לאדן ישנם חומרים שיכולים לשמש להכנת נשק כימי או ביולוגי, אולם אין ברשותו ציוד טכנולוגי לצורך העברתם ממקום למקום. בין חומרי הגלם מצויים גם גזים אשר שימשו לתקיפה בימי מלחמת העולם הראשונה.

המקור הוסיף כי בן-לאדן יוכל עם מעט קשיים להשתמש בחומים אלו כדי לתקוף אוכלוסיה אזרחית, זאת באמצעות "באמצעים פרימיטיביים שעברו שדרוג", לדבריו.

המקור ציין, כי לא סביר שבידי רשת אל-קאעידה מצויים גזי עצבים קטלניים כגון סרין. הוא הוסיף, כי אם ישיגו אנשי הרשת חומר גרעיני, יהיה ביכולתם לגרום לדליפה רדיואקטיבית גם מבלי לגרום לפיצוץ כלשהו.


 

האנתרקס: חשיפה על ידי נשימה

הרשויות בארה"ב עדיין אינן מחזיקות במידע הקושר את בן-לאדן והתקפות הטרור על ארה"ב עם מקרי ההדבקות באנתרקס שגורמים לבהלה בארה"ב בימים האחרונים.

שלושת המקרים הראשונים של חשיפה לנגיף התגלו במדינת פלורידה. החולה הראשון בוב סטיבנס מת מהמחלה לפני כשבוע. אחד מעמיתיו לעבודה אובחן גם הוא כנשא של הנגיף, אולם הנגיף לא הגיע לריאותיו ויתכן שאפשר יהיה להציל את חייו. אשה נוספת העובדת עם השניים נחשפה לנגיף ואושפזה כשהיא מטופלת באנטיביוטיקה.

בכל שלושת המקרים נחשפו החולים לנגיף, ככל הנראה על דרך נשימה ולא על דרך מגע.

רשת הסי.אן.אן דיווחה אמש כי מחקירת האף.בי.איי עד כה עולה שהמעטפות שהכילו את האבקה הלבנה נשלחו מפלורידה, ולא הופיעו עליהן פרטים שיזהו את השולחים.

מקרה רביעי של הדבקות באנתרקס נתגלה אמש אצל עובדת רשת NBC בניו יורק. מעטפה המכילה חיידקי אנתרקס הגיעה היום למשרדי חברת מיקרוסופט ברינו שבנבאדה ומעטפה חשודה נוספת שהגיעה למשרדי סוני בקליפורניה נבדקת כעת.
 

מידע נוסף על האנתרקס

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by