בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל ייסוג הלילה משכונת אבו-סנינא 
 
 
חדשות נענע 

כך סוכם הערב בפגישה ביטחונית אנשי צבא ישראלים למקביליהם הפלסטינים; רג'וב התחייב לשמירת השקט באבו סנינא אם יצאו כוחות צה"ל; מוקדם יותר היום נועד פרס עם עריקאת ואבו עלא

 
 
 
 
 
 
 
 
 

כוחות צה"ל ייסוגו הלילה (ראשון) מהשכונות אבו סניינה וא-שייח` בחברון, כך סוכם הערב בפגישה ביטחונית בין מפקד כוחות צה"ל ביהודה ושומרון לבין מקביליו הפלסטינים.
 

מגלי צה"ל נמסר כי הנציגים הפלסטינים בראשות ג`יבריל רג`וב התחייבו למנוע ירי לעבר היישוב היהודי בעיר וכוחות צה"ל המוצבים באיזור.

בד בבד יונהגו הקלות בכיתור שהוטל על הערים רמאללה ויריחו.

בניגוד להמלצת צה"ל, הוחלט הבוקר בישיבת הממשלה על הוצאת צה"ל מהשכונות הפלסטיניות, אבו סנינא וחארת א-שייח, בחברון, עליהם השתלט צה"ל לאחר שנורתה מהם אש לעבר היישוב היהודי בחברון.

במערכת הפוליטית נשמעה היום ביקורת חריפה נשמעת על ההודעה שפרסם היום הרמטכ``ל, שאול מופז, בעניין התנגדותו לנסיגת צה``ל מהשכונות בחברון.

תושבי היישוב היהודי בעיר שעלו מוקדם יותר הערב לגבעת אבו סנינא, פונו מהמקום על ידי המשטרה. התושבים ביקשו למחות על הכוונה לפנות את חיילי צה"ל מהמקום.
 
 

הסכם בין פרס לרג'וב


בצהריים דווח כי מתגבש הסכם בין שר החוץ, שמעון פרס, לבין ראש הבטחון המסכל הפלסטיני בגדה, ג`בריל רג`וב, לפיו עם יציאת צה"ל מאבו סנינה יתפסו את עמדותיו כוחות בטחון פלסטינים שתפקידם יהא לשמור על השקט באזור.

גורמים פלסטינים טוענים, כי פרס נפגש היום אף עם בכירי הרשות, אבו עלא וסאיב עריקאת, זאת כהכנה לדיון שתערוך הערב הוודעה הביטחונית המשותפת.

מועצת יש"ע פרסמה בתגובה לידיעות הודעה הקוראת לראש הממשלה שרון שלא לפנות את צה"ל משכונת אבו סנינה בחברון: "שרון חוזר למקווה המדמם והמופקר של אוסלו" לשון ההודעה.
 

שורת הקלות לפלסטינים - באזורים בהם נמשך השקט


בישיבת הממשלה הוחלט לאמץ את הצעתו של שר החוץ, שמעון פרס, להעניק שורת הקלות לאוכלוסיה הפלסטינית בשטחים, באיזורים בהם נמשך השקט.

בין השאר הוחלט על פתיחת מחסום קלנדיא, הסרת מחסומים באופן שיאפשר תנועה חופשית בין ערים ביו"ש וטיפול בסוגיית הכנסת דלק.

בישיבה אף הוחלט כי ישראל תהא מוכנה להסרת סגרים במידה והפלסטינים ימלאו תנאים מחייבים.

שרי הימין, שתקפו את הצעתו של פרס להעניק הקלות לאוכלוסיה האזרחית, זכו לנזיפה קשה מצד ראש הממשלה אריאל שרון: "הדיבורים שלכם נועדו ליצור כותרות בתקשורת", אמר שרון.

לשר לבטחון פנים עוזי לנדאו אמר שרון כי הוא "מתמקד כל השנים בהצהרות ובדיבורים, בעוד שכעת הגיע הזמן למעשים". את דבריה של לימור לבנת נגד שרים בשמאל הגדיר שרון כ"גובלים בהסתה".

שר החוץ פרס צפוי לצאת מאוחר יותר הערב, לביקור רשמי במזרח אירופה, בו יפגש עם ראשי הממשל הסלובקי וכן ישתתף בכנס שיערך בפראג וידון בין השאר בתהליך השלום במזרח התיכון.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by