בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ציוד רפואי לטיפול במתקפה ביולוגית שנגנב- לא צויד מחדש 

ציוד רפואי לטיפול במתקפה ביולוגית שנגנב- לא צויד מחדש

 
 
חדשות נענע 

שר הבריאות: "הציוד שמצוי ברשותנו יספיק לחודש אחד לכל היותר"; גורמים בצה"ל ובמשרד הבריאות מרגיעים: יש מספיק תרופות וחיסונים, ובמקרה הצורך הם יופצו במהירות וביעילות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הבריאות ניסים דהן, אמר אחה"צ (ראשון) כי ציוד רפואי לטיפול במקרים של מתקפה ביולוגית, שנגנב ממחסני החירום של משרד הבריאות, לא הושלם מאז ארעה הגניבה, לפני 16 חודשים. בפריצה נגנב ציוד בשווי של 7 מליון ש"ח.

שר הבריאות אמר כי היה ויווצר מצב בו יהיה צורך להשתמש במאגרי החירום "יש לנו מספיק לחודש הראשון ולאחר מכן נאלץ לרכוש ציוד נוסף" אמר השר דהן.

במהלך ביקור בבית חולים במרכז הארץ, בו מאוכסן מרבית הציוד למניעת אירועים ביולוגים, אמר השר כי כל אזרח ישראלי שהיה בבניין בארה"ב בו נתגלה חיידק האנטרקס, ייבדק כשיחזור לארץ.

 

'ישראל מוכנה יותר מכל מדינה בעולם לאירוע ביולוגי'

הבוקר אמר גורם צבאי בכיר כי ישראל לא צריכה להיות מודאגת בעניין הנשק הביולוגי.

בראיון לקול ישראל אמר הגורם כי בארץ יוצרה כמות גדולה של תרופות, ונערכו תרגילי חלוקה. כמו כן, נערכו בארץ ניסויים בשימוש בחיסון נגד נגיף האנתרקס, מהחשש שהוא מצוי בידי מדינות שונות, ביניהן עיראק.

עוד נמסר כי צה"ל מקיים הערכות מצב, מעלה את רמת המוכנות ונערך לכל התרחישים האפשריים.

ראש מינהל הרפואה במשרד הבריאות, ד"ר יהודה ברוך, לא ממליץ לחסן את אזרחי ישראל נגד אנתרקס משום שבשלב זה, לדבריו, הסיכון שבחיסון גובר על הסכנה לחלות במחלה.

"ישראל מוכנה יותר מכל מדינה אחרת בעולם לאירוע ביולוגי" אמר ד"ר ברוך` והוסיף כי "יש תרופות לשם כך".

בנוסף, גם רשות הדואר נערכת לאפשרות שגם בישראל יופצו מעטפות ובהן חיידקי האנתרקס; עובדי הרשות הונחו להגביר את העירנות ולהדק את הבדיקות הנערכות לדברי הדואר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by