בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשל האמריקאי יוזם הקמת רשת אינטרנט נפרדת 

הממשל האמריקאי יוזם הקמת רשת אינטרנט נפרדת

 
 
TheNet

הרשת תתבסס על פרוטוקול האינטרנט המקובל, אך לא תאפשר תקשורת בינה לרשת הציבורית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשל האמריקאי מתכנן להקים רשת אינטרנט ממשלתית מאובטחת, נפרדת מרשת האינטרנט הציבורית. בסוף השבוע הוציא הממשל קול קורא לחברות היי-טק ומחשבים, ובו התבקשו אלה להגיש הצעות להקמת רשת אינטרנט נוספת, בשם Govnet, שבה ישתמשו רק זרועות הממשל האמריקאי.
 
את הרעיון יזם היועץ המיוחד לנשיא לענייני אבטחה באינטרנט, ריצ`ארד קלארק. קלארק הסביר בהצעתו כי רשת Govnet תוכל להעביר מידע, וידיאו וקול.

"התכנונים הקשורים בהקמת רשת כזו החלו לפני כמה חודשים", הבהיר קלארק בהוד עה לעיתונות, והוסיף כי הסוכנות לשירותים כלליים Administration General Services) GSA), המספקת את רוב שירותי המחשוב לממשל האמריקאי, תמלא תפקיד חשוב בהקמת הרשת.

הקול קורא פורסם באתר האינטרנט של ה- GSA, וממנו התברר כי הרשת החדשה תתבסס על פרוטוקול האינטרנט המקובל, אך לא תאפשר תקשורת בינה לרשת האינטרנט הציבורית.
 

חסינה מווירוסים

"לא יהיו כל קשרים, שערים או תקשורת בין האינטרנט או רשתות ציבוריות ופרטיות אחרות לבין Govnet", קבע המסמך.

הרשת צריכה להיות חסינה מווירוסים, תולעים, התקפות מניעת שירות (Service Denial of) ומטרדים דומים המוכרים למשתמשי האינטרנט כיום.

הרשת אמורה להיות בטוחה - כל המסרים בה יהיו מוצפנים - והיא תספק רמת אמינות וזמינות גבוהה מזו של רשת האינטרנט הרגילה.

על פי התוכנית, הגופים המעוניינים להתמודד במכרז להקמתה צריכים להגיש את הצעותיהם עד 21 בנובמבר, והרשת אמורה להתחיל לפעול בתוך ששה חודשים מהיום שבו יזכה גוף כלשהו במכרז להקמתה.

בראיון לסוכנות הידיעות אי-פי אמר קלארק כי הוא מעדיף שחברות פרטיות ולא גופים ממשלתיים יקימו את הרשת הממשלתית, שכן "אז קיים סיכוי סביר שהרשת תתפקד".

ואולם, מבקריו אמרו כי מכיוון ש-Govnet לא תאפשר גישה לאינטרנט, ייאלצו משרדי הממשלה להחזיק בתשתית לשתי הרשתות במקביל, ולכן המחיר יהיה גבוה מאוד.

בנוסף, אמרו המבקרים, צבא ארה"ב וסוכנות הביון המרכזית (CIA) משתמשים כבר כיום ברשתות פנימיות שאינן מחוברות לאינטרנט. "האם קלארק מציע להקים רשת בעלות של מיליארדי דולרים רק כדי שמשרד החקלאות יוכל להעביר הודעות באופן בטוח ומוצפן?", שאל אחד המבקרים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by