בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תשובת ארה"ב לטרור הפנימי: מערכות לשיתוף מידע 

תשובת ארה"ב לטרור הפנימי: מערכות לשיתוף מידע

 
 
TheNet

ועדת המשנה של הסנאט דנה בדרכים להגברת הביטחון במדינה; לצד אמצעי אבטחה שונים הוסכם, כי הבעיה העיקרית היא חסרונה של מערכת שתביא לשיתוף מידע מלא בין גופי ממשל שונים; לארי אליסון מתנדב לפתור את הבעיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת המשנה של הסנאט דנה ביום שישי באפשרויות הטכנולוגיות שעומדות לרשות המדינה לשם הגברת האבטחה.

לצד הדיונים במכשירים לזיהוי פנים ומכשירים לסריקת רשתית העין, דנה הועדה בבעיה העיקרית של מחסור במידע, והיתרון הגדול שיכול להציע עולם ה-IT לפתרונה: שיתוף מידע.
 

יו"ר ועדת המשנה לענייני טכנולוגיה, טרור וממשל של הסנאט, הסנטורית דיינה פיינשטן, שאלה גורמים במשרד המשפטים ובמחלקת המדינה, לגבי חסרונה של מערכת הגירה סדורה שנוצלה על ידי חלק מן המפגעים שהשתתפו בפיגועים ב-11 בספטמבר.

נציגים משתי המחלקות הודו שמערכות IT פדרליות רבות, אינן בעלות יכולות לשיתוף מידע. כתוצאה מכך נותרים במדינה מבקרים רבים שאשרת השהיה שלהם פגה.

על מנת למנוע את הישנות התופעה, העלו גורמים שונים, שהשתתפו בדיון, את הצורך ביצרית אינטגרציה ושיתוף פעולה הדוק בין הסוכנויות השונות של הממשל ואת הצורך להגביר את שיתוף המידע בניהם. "אם לא יהיה ברשותנו מידע מרוכז מכל הגופים לא נוכל לאתר מפגעים פוטנציאלים", אמר מפכ"ל המשטרה ,גלן פיין.

שתי חברות טכנולוגיה מיהרו להבחין בהזדמנות הניצבת לפניהן. מנכ"ל אורקל, לארי אליסון, כבר הודיע על נכונות החברה לחלק לממשל רישיונות לשימוש בתוכנה של החברה על מנת ליצור מאגר נתונים ארצי לזיהוי. החברה גם הציעה סיוע של 1,500 ממהנדסיה שיסייעו ביצירת המערכת.

חברת נק הציעה לבנות מערכת זיהוי ביומטרית שתופעל בנקודות כניסה למדינה. בין השאר הציעה החברה כרטיס חכם שיכיל אמצעי זיהוי וישמש כדרכון, ומערכת לסריקת טביעות אצבע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by