בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שני מקרים נוספים של נגיף האנתרקס התגלו בארצות הברית 
 
 
חדשות  נענע

גבר בפלורידה ותינוק בן 7 חודשים שאמו עובדת ברשת ABC נדבקו במחלה; מעטפה נגועה באנתרקס נשלחה למנהיג הרוב בסנאט- בגבעת הקפיטול התקבלה הוראה לא לפתוח דואר עד הודעה חדשה; נבגי אנטרקס התגלו גם בסניף דואר בפלורידה; מעטפה חשודה הגיעה למשרדו של הקנצלר שרדר בגרמניה ונשלחה לבדיקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שני מקרים נוספים של חשיפה לאנתרקס התגלו בארה"ב. בכירים בארה``ב מסרו היום (שלישי) כי עובד נוסף בעיתון אמריקאי חלה באנתרקס, מן הסוג המסוכן שעובר דרך הנשימה. ברשת ABC האמריקנית דיווחו כי תינוק בן שבעה חודשים, שאמו עובדת ברשת, אובחן כחולה באנתרקס העורי מהסוג הפחות מסוכן.
 
בפלורידה נתגלה מקרה שני של אנתרקס. ארנסטו בלאנקו בן ה-73 נדבק בפלורידה באנתרקס המועבר בדרכי הנשימה, אותו סוג של אנתרקס ממנו נפטר בשבוע שעבר עובד של הצהובון "סאן". בהודעה של משרד הבריאות של פלורידה נאמר כי בלאנקו, עובד בבית הוצאה לאור, מקבל טיפול נגד אנתרקס ומצבו משתפר.

התינוק נדבר בנגיף, ככל הנראה, לאחר שזחל על הרצפה בזמן ששהה עם אימו במשרדה שבבניין החברה. ראש עיריית ניו-יורק, רודולף ג`וליאני, מסר במסיבת עיתונאים שערך לאחר הודעת ABC כי התינוק מגיב היטב לטיפול וכי הוא מלא תקווה שהוא "יחלים באופן מוחלט".
 

מעטפה נגועה באנתרקס נשלחה למנהיג הרוב בסנאט

נשיא ארצות הברית, ג`ורג` בוש, אמר אמש (שני) במסיבת עיתונאים בסיום פגישה עם ראש ממשלת איטליה, בירלוסקוני, כי מעטפה נגועה באנתרקס נשלחה למנהיג הרוב בסנאט, הדמוקרט טום דאשל. בעקבות המקרה התקבלה בגבעת הקפיטול הוראה לא לפתוח דברי דואר עד להודעה חדשה.

נשיא ארצות הברית, ג`ורג` בוש,אמר אמש לראשונה כי ככל הנראה קיים קשר בין גילוי מקרי האנטראקס הרבים באמריקה לבין אוסאמה בין לאדן. "מה שבטוח הוא, שבן לאדן הוא אדם רשע", אמר בוש.

רופא גבעת הקפיטול, ד"ר ג`ון אייזולד, אמר במסיבת עיתונאים הלילה כי כל העובדים בגבעת הקפיטול שקיבלו טיפול מונע נגד אנתרקס שוחררו לביתם. "רק הזמן יאמר מה יהיו או לא יהיו ההתפתחויות, אולם אינני סבור שמי מהעובדים מצוי בסכנה", אמר הרופא.

כחמישים עובדי משרדו של מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט האמריקני, טום דאשל, ביחד עם כמה עובדי דואר ושוטרים קיבלו טיפול אנטיביוטי לאחר שמכתב שנפתח במשרדו של דאשל נמצא נגוע באנתרקס.

רשת ה-CNN דיווחה הלילה כי מספר ארגונים ההתומכים בהפלות קיבלו מכתבים המכילים אבקה לא מזוהה. כתובת השולח על המעטפות היתה כתובתם של משרדי ממשלה.
 
 

נבגי אנתרקס בסניף דואר בפלורידה

בסניף דואר בפלורידה, הסמוך לבניין בו נדבק הקורבן הראשון במחלה, נמצאו אתמול נבגי אנתרקס. עובדי המקום עברו בדיקות מהם עולה כי איש לא נחשף לנגיף.

אתמול דווח על על ממצא ראשון ממנו עולה קשר אפשרי בין מבצעי פיגועי הטרור בארה"ב ומשלוח המעטפות הנגועות באנתרקס. האף.בי.איי גילה, שאשתו של מייקל אירייש, עורך רשת ה"סאן" בפלורידה, שלמשרדיו הגיעה מעטפת האנתרקס הראשונה, הינה מתווכת דירות שהשכירה בספטמבר דירה לשניים מהטרוריסטים שהתרסקו בפיגועים.

שוכרי הדירה הם מרוואן אלשאדי, שהיה על המטוס שהתרסק במגדל התאומים השני, וסעיד אלחמדי, שהיה בין חוטפי המטוס שהתרסק בפנסילבניה.

ביומון ה"סאן", עבד בוב רוברטס, קורבן האנתרקס הראשון בארה"ב שמת לפני שבוע וחצי.
 

שלשום התגלו שלושה אנשים נוספים בניו יורק הנגועים בנגיף

גם באוסטרליה גרמניה וברזיל התגלו מעטפות חשודות. אנשי בטחון עוטים חליפות כנגד טרור ביולוגי לפני כניסתם לנציגות ארה``ב באוסטרליה (רויטרס)
 גם באוסטרליה גרמניה וברזיל התגלו מעטפות חשודות. אנשי בטחון עוטים חליפות כנגד טרור ביולוגי לפני כניסתם לנציגות ארה``ב באוסטרליה (רויטרס)   
רוסיה הציעה היום סיוע לארה"ב להתגבר על התפרצות מקרי האנתרקס.

שר הבריאות הרוסי, יורי שבצ`נקו, אמר בשידור טלוויזיה כי רוסיה יכולה לסייע בתרופות ובחיסונים.

נציגויות בריטניה ואמריקה באוסטרליה פונו אמש לאחר שהתעורר חשש כי מעטפות שנשלחו אליהן הכילו אבקת נגיפי אנתרקס.

בברלין התגלה מעטפה חשודה במשרדו של הקנצלר שרדר והיא נשלחה לבדיקה מחשש שהיא מכילה את נגיפי האנתרקס.

גם לשדה התעופה בברזיל הגיעו היום מספר מעטפות חשודות.

אמש פונתה הקתדרלה בקנטרברי, משכנה של הכנסייה האנגליקנית, במהלך תפילה, לאחר שאדם פיזר אבקה לבנה באחד החדרים.
 

חשש ממעטפות חשודות גם מחוץ לארה"ב

רוסיה הציעה אתמול (שני) סיוע לארה"ב להתגבר על התפרצות מקרי האנתרקס. שר הבריאות הרוסי, יורי שבצ`נקו, אמר בשידור טלוויזיה כי רוסיה יכולה לסייע בתרופות ובחיסונים.

בברלין התגלה מעטפה חשודה במשרדו של הקנצלר שרדר והיא נשלחה לבדיקה מחשש שהיא מכילה את נגיפי האנתרקס.

גם לשדה התעופה בברזיל הגיעו אתמול מספר מעטפות חשודות.

נציגויות בריטניה ואמריקה באוסטרליה פונו שלשום לאחר שהתעורר חשש כי מעטפות שנשלחו אליהן הכילו אבקת נגיפי אנתרקס.

שלשום פונתה גם הקתדרלה בקנטרברי, משכנה של הכנסייה האנגליקנית, במהלך תפילה, לאחר שאדם פיזר אבקה לבנה באחד החדרים.
 

ידיעות נוספות בנושא

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by