בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
וידאו מסביב לראש 

וידאו מסביב לראש

 
 
מערכת דה נט

חברת מוטורולה פיתחה לאחרונה טכנולוגיה המאפשרת חיבור בין וידאו תלת ממדי לבין וידאו פנורמי; החברה מעריכה כי המערכת תחולל שינוי בדרך הצפיה בווידאו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חברת מוטורולה הצליחה לאחרונה לחבר בין וידאו תלת ממדי (D3) לבין וידיאו פנורמי, ב-360 מעלות, כשהם יוצרים "וידאו וירטואלי מציאותי" או VVR.
 

ההמצאה המהפכנית מעניקה חווית צפייה אולטימטיבית, ועשויה להשפיע על עצם הדרך בה אנו צופים בווידיאו. ה-VVR מציב את הצופה במרכז ההתרחשות ומאפשר לו לשלוט במה שהוא צופה בפרספקטיבה פנורמית של 360 מעלות.

המערכת היחידה במינה מורכבת מ-32 מצלמות, המסוגלות להקליט וידאו סטריאוסקופי, וממיקרופון רגיש, המסוגל לקלוט צלילים מכיוונים שונים. המידע מעובד באמצעות אלגוריתם, שפותח על-ידי מוטורולה, ומאפשר פיתוח מקביל ליצירת הפנורמה הסטריאוסקופית. הצופה מצויד במשקף בעל צג וחיישן תנועה, ובכפפה, המעניקים לו את האפשרות לסרוק את העולם הווירטואלי בו הוא נמצא סביב-סביב, במעגל שלם. המראה הנגלה לעיניו הוא תלת-ממדי ומערכת השמע המשוכללת, המצויה עדיין בפיתוח, מוסיפה לתחושת המציאות שלו.

סרט ההדגמה הראשון שצילמה מוטורולה בשיטה החדשה הוא של מרוץ מכוניות במסגרת תחרויות Cart 220, בהם מתמודד גם צוות בחסות מוטורולה. "צילמנו מרוץ מכוניות בגלל ה`אקשן` הרב שיש בו", סיפר סטיב לוין, מנהל עיבוד מידע ותקשורת במעבדות מוטורולה. "תארו לעצמכם את התחושה, של ישיבה בסלון הפרטי שלכם - אבל כשאתם מרגישים כאילו נמצאתם פיסית על מסלול המרוצים".

מוטורולה מצפה להציע את ה- VVR מסחרית בתוך כ- 5 שנים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by