בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מעטפה חשודה הגיעה למשרדי חברת הי טק בתל אביב 

מעטפה חשודה הגיעה למשרדי חברת הי טק בתל אביב

 
 
חדשות נענע 

משטרת תל אביב אספה היום 37 מעטפות חשודות שנשלחו לבדיקה ביולוגית וחבלנית; בכיר בחברת הי טק אושפז לאחר שקיבל משלוח שהכיל חומר חשוד ולא מזוהה בצבע לבן; שש מעטפות שנשלחו לבדיקה במכון הביולוגי בנס ציונה נמצאו נקיות מחומרים מסוכנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משטרת ישראל בודקת מעטפה חשודה שהגיעה הערב (שני) למשרדי חברת מחשבים ברחוב יד החרוצים בתל אביב. על המעטפה לא נכתבה כתובת הנמען והיא נשלחה מחוץ לארץ.

משטרת תל אביב אספה היום 37 מעטפות חשודות שנשלחו לבדיקה ביולוגית וחבלנית. בשש המעטפות שהועברו אתמול לבדיקה במכון הביולוגי בנס ציונה לא נמצאו חומרים מסוכנים.

מוקדם יותר היום עוכב מטוס מטען של אל-על בנמל התעופה בן גוריון למשך ארבע שעות, לאחר שחומר בלתי מזוהה התגלה בחלקו האחורי של המטוס. בדיקה הביולוגית העלתה כי החומר אינו מסוכן והמטוס יצא לדרכו.

תושב אלפי מנשה שקיבל מעטפה מחו"ל ללא שם השולח, הזעיק הבוקר את המשטרה לבדיקתה. מעטפה ללא שם שולח הגיעה גם למזכירות הישוב פדואל שבשומרון, בשתי המעטפות לא התגלו חומרים מסוכנים.

אמש העבירו אזרחים מודאגים 10 מעטפות חשודות לידי המשטרה. האזרחים דיווחו כי אינם מזהים את השולח או את הכתובת ממנה נשלח המכתב, וכי הם חוששים כי במכתב תימצא אבקת אנתרקס. מתוך עשר המעטפות, שלחה המשטרה שש לבדיקה במכון הביולוגי בנס ציונה וכולן נמצאו נקיות מכל חומר חריג או מסוכן.
 
הלילה אושפז בבית החולים "קפלן" ברחובות צעיר תושב אשדוד אושפז, בחשש כי נדבק בחיידק האנתרקס.

הצעיר, בשנות ה-20 לחייו,בכיר בחברת הי טק ישראלית שנמצאת בקשר עם חברת מיקרוסופט העולמית קיבל השבוע משלוח מחברת מיקרוסופט שהכיל חומר חשוד ולא מזוהה בצבע לבן שגרם לגירוי וגירוד חריף בכל הגוף.

הוא הזעיק את צוות מד"א, וזה העבירו לבית החולים, ופתח בפעולות חיטוי. בדיקות שנערכו לצעיר העלו כי מדובר בתגובה אלרגית לחומר כימי.
 

שר הבריאות: יש לנו ציוד רק לחודש הראשון של מתקפה ביולוגית

שר הבריאות, נסים דהן, אמר היום כי הוא יפנה לראש הממשלה כדי שזה ילחץ על משרד האוצר להקצות למשרדו 42 מיליון דקלים לצורך השלמת ההיערכות לשעת חירום.

אתמול אמר שר הבריאות כי היה ויווצר מצב בו יהיה צורך להשתמש במאגרי החירום של משרד הבריאות במקרה של מתקפה ביולוגית: "יש לנו מספיק לחודש הראשון ולאחר מכן נאלץ לרכוש ציוד נוסף" אמר השר דהן.

 
 

גורמים בצה"ל: ישראל מוכנה לתקיפה ביולוגית 'יותר מכל מדינה בעולם'

בניגוד לדעתו של השר דהן, אמר אתמול גורם צבאי בכיר כי ישראל לא צריכה להיות מודאגת בעניין הנשק הביולוגי.

בראיון לקול ישראל אמר הגורם כי בארץ יוצרה כמות גדולה של תרופות, ונערכו תרגילי חלוקה. כמו כן, נערכו בארץ ניסויים בשימוש בחיסון נגד נגיף האנתרקס, מהחשש שהוא מצוי בידי מדינות שונות, ביניהן עיראק.

עוד נמסר כי צה"ל מקיים הערכות מצב, מעלה את רמת המוכנות ונערך לכל התרחישים האפשריים.

ראש מינהל הרפואה במשרד הבריאות, ד"ר יהודה ברוך, לא ממליץ לחסן את אזרחי ישראל נגד אנתרקס משום שבשלב זה, לדבריו, הסיכון שבחיסון גובר על הסכנה לחלות במחלה.

"ישראל מוכנה יותר מכל מדינה אחרת בעולם לאירוע ביולוגי" אמר ד"ר ברוך, והוסיף כי "יש תרופות לשם כך".

בנוסף, גם רשות הדואר נערכת לאפשרות שגם בישראל יופצו מעטפות ובהן חיידקי האנתרקס; עובדי הרשות הונחו להגביר את העירנות ולהדק את הבדיקות הנערכות לדברי הדואר.
 

ישראל ערוכה להגן גם על אזרחים זרים ששוהים בתחומה

אתמול הודיע אלוף פיקוד העורף ליו"ר ועדת העובדים הזרים בכנסת, איוב קרא, כי 300 אלף ערכות מגן מוכנות לזרים השוהים בישראל. מדובר על כ-200 אלף עובדים זרים, 70 אלף פלסטינים ו-30 אלף אנשי הסגל הדיפלומטי.

קרא ביקש לצייד את כל העובדים הזרים במסיכות אב"כ עקב ההחמרה במצב הביטחון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by