בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ הבריטי: השלום במזה"ת יושג במו"מ; ערפאת מבקר בהולנד 
 
 
חדשות נענע 

ג'ק סטרו אמר את הדברים בראיון לרשת אל-גזירה; שרון ובלייר שוחחו אמש, לאחר שראש ממשלת בריטינה הביע תמיכה במדינה פלסטינית, וסיכמו להוועד בחודש הבא; ערפאת ממשיך בסיורו באירופה ונועד עם ראש ממשלת הולנד, וים קוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ הבריטי, ג`ק סטרו, אמר היום (שלישי) בראיון לתחנת הטלוויזיה הקטארית, "אל-ג`אזירה", כי ראש הממשלה שרון אינו מהווה מכשול לשלום בין ישראל לפלסטינים.

"שרון הוא ראש ממשלה נבחר העומד בראש ממשלה נבחרת", אמר סטרו והוסיף כי "כל שלום באיזור אמור להיות תוצאה של משא ומתן בין נציגי הממשלה לפלסטינים"

עם זאת, בראיון לבי.בי.סי אמר אמש שר החוץ הבריטי, כי "הכרה במדינה פלסטינית חייבת להיות חלק מכל הסדר מדיני ארוך טווח במזרח התיכון".

בתוך כך, ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, וראש הממשלה שרון ייפגשו בחודש הבא, כאשר שרון יבקר בלונדון בדרכו לארה"ב; כך סוכם אמש בשיחה טלפונית בין השניים, שיחה שהוגדרה ע"י דוברו של בלייר "טובה ומועילה".
 

ערפאת קורא להתערבות בינלאומית בעימות

יו"ר הרשות הפלסטינית ממשיך היום (שלישי) במסעו באירופה ונפגש עם ראש ממשלת הולנד, וים קוק, שהביע גם הוא תמיכה במדינה פלסטינית.

"שלום אמת במזרח התיכון יושג רק כשתקום מדינה פלסטינית, אך תוך הבטחת ביטחונה של ישראל", אמר קוק, שהוסיף בתום הפגישה, כי אירופה וארצות הברית תמשכנה ללחוץ על הצדדים כדי לשוב לשחולחן הדיונים.

אמש קרא ערפאת, בתום פגישה שערך עם ראש ממשלת אירלנד ועם שר החוץ שלה, לסיוע בינלאומי בלחץ לחידוש תהליך השלום במזרח התיכון.

"יש הזדמנות נפלאה להגיע להסדר קבע עם ישראל, המבוסס על הקמת מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל", אמר ערפאת.

במסיבת עיתונאים בדבלין טען עוד ערפאת, כי לצורך חידוש שיחות השלום נדרש סיוע של אירופה, ארה"ב ושל הקהיליה הבינלאומית.
 

בלייר הצהיר על תמיכתו במדינה פלסטינית

אתמול נפגש יו"ר הרשות עם ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, ודן עימו במצב במזרח התיכון, ובעימות המתמשך בין ישראל לפלסטינים.

"הדרך היחידה להגיע לשלום במזרח התיכון היא לשבת ולדבר", אמר בלייר במסיבת עיתונאים שהתקיימה בתום הפגישה. בלייר הוסיף כי הוא תומך בהקמת מדינה פלסטינית לצידה של מדינת ישראל, אם ניתן יהיה לשמור על ביטחון ישראל.

ערפאת אמר בתום הפגישה כי הפלסטינים מחוייבים להמשך הפסקת האש וקרא לממשלת ישראל לחזור למשא ומתן. זאת לדבריו, על מנת שהצדדים יוכלו להגיע להבנות בכל הסוגיות החשובות: ירושלים, הפליטים, המים והסדרי הביטחון. "איננו מבקשים את הירח אלא את יישום החלטות מועצת הביטחון", הוא הוסיף.

שר החוץ שמעון פרס הגיב במסיבת עיתונאים בברטיסלבה, בירת סלובקיה, על דברי ראש ממשלת בריטניה טוני בלייר ואמר כי: "הצענו לערפאת מדינה פלסטינית ואת רוב השטח, ואנחנו לא מצליחים להבין מדוע הוא דחה זאת".
 
 

בלייר: יש ליצור תקופת רגיעה כדי לאפשר את חידוש המו"מ

בראיון לעיתון הבריטי "אובזרבר" אמר אתמול בלייר, כי במקביל לתקיפה באפגניסטן, יש להמשיך במאמצים להשגת פתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני. בלייר אמר, כי יש צורך ביצירת "גשר ביטחון"- תקופה של הפסקת אש, שתאפשר לחדש את המו"מ בין הצדדים. הוא דחה, עם זאת, את טענת ישראל כאילו היחס החיובי שהופגן באחרונה כלפי ערפאת מעניק לגיטימציה לשימוש בטרור.

בלייר גם השווה בין תהליכי השלום במזרח התיכון ובצפון אירלנד: "כשהתהליך נתקע הקיצוניים משתמשים במצב כתירוץ לאלימות. במצב כזה יש ואקום, ואנשים אלה מנצלים אותו, כמו שבן לאדן מנצל את הסיבה הפלסטינית", הסביר.

ראש הממשלה הבריטי גם הבטיח כי מדינות המערב לא יאפשרו לבן לאדן למחוק את ישראל. "בן לאדן רוצה להשמיד את ישראל, וזה לא יקרה. בן לאדן רוצה להחליף את כל מנהיגי מדינות ערב בשלטון פונדמנטליסטי, וגם פה הוא ייכשל", סיכם בלייר.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by