בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פאוול הגיע להודו לתווך במשבר קשמיר 
 
 
חדשות נענע 

יוועד עם ראשי הממשל, לאחר שנועד עם נשיא פקיסטאן הבוקר; יעדכן על ההתפתחויות באפגניסטאן וינסה להפחית את המתיחות בקשמיר; מושראף: המלחמה צריכה להיות קצרה; ארגוני דת מוסלמיים בפקיסטן מחו על ביקור פאוול ומאיימים בשביתה כללית ובהפגנות המוניות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, נחת בצהריים (שלישי) בהודו, והוא צפוי לדון עם ראשי הממשל בהתפתחויות האחרונות במתקפה על אפגניסטן.

פאוול ינסה להפחית את המתיחות בין הודו לפקיסטן על רקע חילופי האש בין הצדדים בחבל המריבה בקשמיר. מוקדם יותר היום נפגש פאוול עם נשיא פקיסטן, פרבז מושרף, באיסלמבאד. נשיא פקיסטאן, פרבז מושארף, שב ומביע הבוקר את תמיכת ארצו בפעולת ארה"ב נגד הטרור.

במסיבת עיתונאים משותפת עם מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, הוא הדגיש עם זאת כי התקיפה באפגניסטאן צריכה להיות קצרה וממוקדת.
 

ארה"ב ופקיסטאן הסכימו לדברי מושארף להעמיק את שיתוף הפעולה ביניהם בכל התחומים האפשריים. בין היתר אמר פאוול כי ארה``ב תסייע להודו ופקיסטאן לפתור את הסכסוך סביב חבל קשמיר.

שר הפנים של פקיסטאן הזהיר אחרי הפגישה עם פאוול כי פעולה ממושכת של ארה"ב עלולה לערער את המצב בתוך המדינה ותפגע ביכולתה להשתלט על ההפכנות.

פאוול אמר כי שני הצדדים הסכימו שיש לשתף בממשלה אפגנית עתידית גם גורמים מהאופוזיציה ובהם חברי טאליבאן. "ממשלה כזו תהיה ידידותית כלפי כל שכנותיה כולל פקיסטאן. יציבות באסיה היא אינטרס עולמי ולא רק אזורי", אמר פאוול.
 

ביקור על רקע מחאות מוסלמיות

מזכיר המדינה פאוול, הגיע אמש (שני) לפקיסטאן בכדי להיוועד עם ראשי המדינה, ללחוץ עליהם להרגיע את סכסוך הגבולות שלהם עם הודו, ולדון עימם באופיה של אפגניסטן לאחר נפילתו המתוכננת של הטליבאן.

פאוול התקבל במדינה במחאות קשות: אחד-עשר ארגונים מוסלמיים קיצוניים בפקיסטן קראו היום לשביתה כללית במדינה, והצהירו כי יקיימו הפגנות מחאה המוניות במהלך הביקור.

"פאוול מגיע בשעה זו לפקיסטן כדי לזרות מלח על פצעי המוסלמים. האומה לא תסבול את צעדיו הטמאים על אדמת פקיסטן", נאמר בהודעתם המשותפת של הארגונים.

"אנשים צריכים לסגור את חנויותיהם ואת השווקים כדי להוכיח שהמוסלמים ניצבים לצדם של המותקפים באפגניסטן, בניגוד לשליטי הבובה בפקיסטן, ומוכנים לבצע כל קורבן כדי למנוע מהאמריקנים להמשיך במעשיהם", דברי ההודעה.

כוחות הביטחון הפקיסטניים נערכו בכוחות מתוגברים לאבטחת הביקור.
 
 

מתיחות בחבל קשמיר שבגבול הודו פקיסטן

צבא הודו הפגיז והרס היום 11 עמדות של צבא פקיסטן לאורך הגבול השנוי במחלוקת בקשמיר.

במתקפה אשר בוצעה באזור אחנור ומנדאר נהרג אזרח פקיסטני ועוד 25 נפצעו.

גורמי ממשל בהודו הביעו בעבר דרישה כי המתקפה האמריקנית מעל אפגניסטאן תכלול גם הפצצות כנגד `כוחות הטרור הפקיסטנים` כהגדרתם, בחבל קשמיר, הגובל בין המדינות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by