בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל ערוכה לאנתרקס 

ישראל ערוכה לאנתרקס

 
 
חדשות  נענע

כך נאמר בכינוס הבריאות המיוחד אמש באסף הרופא; הנחיות לטיפול בדברי דואר חשודים הופצו בכנסת; מעטפות חשודות נשלחו לערוץ 1 ולמשטרת נתניה; נוסעי טיסת אל על מרומא לת"א עוכבו בגלל אבקה לבנה שנמצאה במטוס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדינת ישראל ערוכה להתמודד עם מתקפת אנתרקס אפשרית. כך העריכו משתתפי הכינוס המיוחד שנערך אמש (שלישי) במרכז הרפואי "אסף הרופא" בצריפין, בעקבות בהלת האנתרקס שפרצה בימים האחרונים.

בארוע השתתפו ראשי משרד הבריאות, בתי החולים, וקופות החולים וכן נציגים של פיקוד העורף, שדווחו על מוכנות מלאה במערכת הביטחון. גורמים במשרד הבריאות אמרו כי נטילת אנטיביוטיקה ללא סיבה עלולה להזיק וקראו לציבור לא להכנס לפאניקה.
 
בתוך כך הופץ אמש בכנסת מזכר, ובו שורה של הוראות בכל הקשור בטיפול בדברי דואר חשודים.

במכתב מפורטים הסימנים שמעוררים חשד כי החומר הנכנס מכיל חומר ביולוגי. ההוראה שנתקבלה היא להזעיק את חבלן הכנסת בכל מקרה של מעטפה חשודה.

מעטפה ובה אבקה לבנה בלתי מזוהה הגיעה אמש למשרדי הטלוויזיה הישראלית ברוממה. המעטפה מוענה לדניאל פאר ועוררה את חשדם של עובדי הערוץ ה- 1 והם העבירו אותה לקצין הביטחון של הבניין.
 

מעטפות חשודות

בצהריי אמש הגיעה מטעפה חשודה גם לתחנת משטרת נתניה. המעטפה ממוענת למפקד התחנה, סגן ניצב אבי בירן. הפקידה שפתחה את אחת המעטפות גילתה את החומר. התחנה פונתה והמעטפה נבדקה ע"י חבלן. ההערכה היא שמדובר במעשה קונדס.

למשטרת ישראל הובאו בימים האחרונים מאות מעטפות של אזרחים שהוגדרו כחשודות. חבלני משטרה הטמינו את המעטפות בבורות בטחון שונים, ולא ידוע מתי יוצאו משם מפני שאין הנחיה לאן להעבירן לבדיקה.

ובתוך כך, 89 נוסעי חברת אל על שטסו אמש מרומא לתל אביב, עוכבו בשדה התעופה לאחר שאחד הנוסעים מצא אבקה לבנה באחד ממגשי הכוסות. האבקה הועברה לבדיקת מעבדה והמטוס עבר חיטוי ושוחרר להמשך טיסותיו.

 
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by