בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד התקשורת שוקל לאפשר לבזק לספק תכנים למנויי האינטרנט המהיר 
 
 
הדר חורש, מערכת דה נ

חברות האינטרנט עשויות להתנגד נמרצות להצעה שתאפשר, למעשה, לחבר את מנויי האינטרנט המהיר ללא תיווכן; גם חברות הכבלים יקבלו אישור לאספקה ישירה של תכנים באינטרנט מהיר; עם זאת, בינתיים בזק הפסיקה לספק למנויי "וואו" את שירותי התוכן של אינפוגייט

 
 
 
 
 
 
 
 
 


משרד התקשורת שוקל לאפשר לבזק לספק תכנים על גבי תשתית ה-ADSL למנויי האינטרנט המהיר. בחברות האינטרנט מעריכים כי אם תקבל בזק את האישור, יחוסלו עסקיהן.
 

בזק מנועה כיום מלספק שירות על גבי תשתית ה-ADSL שהיא מתקינה בבית הלקוח. מנוי אינטרנט מהיר, המבקש להשתמש בתשתית שמתקינה אצלו בזק, חייב לפנות לאחד מספקי האינטרנט המורשים על ידי משרד התקשורת כדי לקבל ממנו את השירות.

חברות האינטרנט זומנו להשמיע את טענותיהן בדיון שיתקיים מחר בלשכת מנכ"ל משרד התקשורת, אורי אולניק, בהשתתפות היועץ המשפטי של המשרד, יזהר טל, וצמרת המשרד. חברות האינטרנט עשויות להתנגד נמרצות להצעה שתאפשר, למעשה, לחבר את מנויי האינטרנט המהיר ללא תיווכן.

בשבוע שעבר הורה משרד התקשורת לבזק להוציא את החברה הבת אינפוגייט, העוסקת בתכני אינטרנט מהיר, מרשימת ספקי התכנים למנויי ה-ADSL. לטענת משרד התקשורת, בזק ניסתה לעקוף, באמצעות אינפוגייט, את האיסור החל עליה בתחום אספקת תכנים לאינטרנט.

עם כניסת חברות הכבלים לשוק האינטרנט יקבלו גם הן, על פי אותו עיקרון, אישור לאספקה ישירה של תכנים באינטרנט מהיר, ללא תיווכן של חברות האינטרנט. האישור ישאיר לספקי האינטרנט הקיימים את מנויי החיוג בלבד, וכאשר יעברו כל המנויים לאינטרנט המהיר, בעוד כמה שנים, לא יישארו עוד חברות המספקות חיבור לאינטרנט.

אולניק אמר בתגובה כי קיומו של הדיון אינו מעיד על כוונת משרד התקשורת לשנות את מדיניותו הנוכחית - התנגדות למתן אישור אספקת תוכן לבזק.

עם זאת בעיתון ידיעות אחרונות דווח היום כי חברת בזק הפסיקה לספק את שירותי התוכן של חברת אינפוגייט באמצעות פורטל האינטרנט המהיר "וואו", בהוראת משרד התקשורת.

לטענת ספקיות האינטרנט, שירותי אינפוגייט התחרו בשירותיהם, בשעה שעל בזק נאסר לספק שירותי תוכן באופן עצמאי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by