בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תפנית בחקירת שרון בבלגיה; כעס בישראל 
 
 
חדשות נענע 

הפרקליטות העבירה את התיק לביהמ"ש הפרוצדורלי שיקבע האם יש לבלגיה סמכות לדון את שרון על פשעי מלחמה בארועי סברה ושתילה, בהליך מהיר וללא ידיעתה של ישראל; ברגע האחרון שכרה המדינה פרקליט אישי לשרון שהצליח להשיג את דחיית הדיון הבוקר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תפנית בחקירת שרון בבלגיה. לאחר שתביעה בפרשת אחריותו לטבח בסברה ושתילה הוגשה אך הוסרה, כשהשופט החוקר קבע כי אין לו סמכות לדון בכך, ביצעה הפרקליטות הבלגית "מחטף" והגישה את התיק לביהמ"ש הפרוצדוראלי, כדי שיקבע אם לבלגיה יש סמכות לשפוט את בכלל את שרון בפרשה. כל זאת, בהליך מזורז ומבלי ליידע את שרון עצמו ואת מדינת ישראל.
 
לשכת שרון שכרה מומחה משפטי בלגי. פרופסור מסה (שני מימין) וצוות הפרקליטים (גילי כהן מגן)
 לשכת שרון שכרה מומחה משפטי בלגי. פרופסור מסה (שני מימין) וצוות הפרקליטים (גילי כהן מגן)   
ישראל גילתה את דבר ההליך ברגע האחרון ושכרה בדחיפות פרקליט אישי עבור שרון, את הפרופסור אדריאן מסה, מהנחשבים בתחום המשפט בבלגיה. מסה נפגש הבוקר (שלישי) עם שרון ועדכן אותו כי הצליח להשיג את דחיית הדיון שיועד להיום, ל- 28 לנובמבר.

גורמים משפטיים אמרו לגל"צ כי נראה שלחץ פוליטי גרם לבלגים לפעול בחיפזון כנגד שרון ומבלי לאפשר לו ייצוג הולם. לאחרונה נתפסו בבלגיה שתי חוליות טרוריסטים המזוהות עם בן לאדן ונראה כי בלגיה אינה מעוניינת להיות מזוהה עם ישראל בתקופה כזאת.

הטיעונים בהם שכנעה ישראל את השופט החוקר ועליהם תחזור בפני בית המשפט הפרוצדוראלי ב-28 לנובמבר, גורסים כי לראשי ממשלות יש חסינות בפני תביעות כאלו ולבלגיה אין סמכות לדון בנושא כזה. כמו כן תטען ישראל כי אין טעם לדון ב- 2001במשהו שקרה ב-1982.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by