בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרס: ישראל מעוניינת בהקמת מדינה פלסטינית 
 
 
חדשות נענע 

במסיבת עיתונאים בפראג אמר כי מדינה פלסטינית עצמאית תקום רק אם תאפשר חופש דיבור ותגביל את השימוש ברובים; ראש אמ"ן: ערפאת משקיט את השטח אך אינו מבצע פעילות ממשית למיגור הטרור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ, שמעון פרס, אמר היום (שלישי) במסיבת עיתונאים בפראג, כי ישראל מעוניינת בהקמת מדינה פלסטינית עצמאית. "ככל שלפלסטינים יהיה טוב יותר, כך לישראל תהיה שכנה טובה יותר", אמר פרס.

 
פרס הוסיף כי ישראל עומדת על כך שמדינה פלסטינית תקום רק אם תאפשר חופש דיבור ותגביל את השימוש ברובים.

אמש נפגש יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, עם ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, בלונדון. לאחר הפגישה אמר בלייר כי הוא תומך בהקמת מדינה פלסטינית לצידה של מדינת ישראל, אם ניתן יהיה לשמור על ביטחון ישראל.

שר החוץ פרס הגיב על הדברים במסיבת עיתונאים בסלובקיה, באומרו: "הצענו לערפאת מדינה פלסטינית ואת רוב השטח, ואנחנו לא מצליחים להבין מדוע הוא דחה זאת".
 

ראש אמ"ן: ערפאת משחק משחק כפול

ראש אגף המודיעין בצה"ל, האלוף עמוס מלכא, אמר היום (שלישי) במהלך סקירה בטחונית בפני חברי ועדת החוץ והבטחון של הכנסת, כי ערפאת נתן הוראה להשקיט את השטח ואף מתערב אישית בכמה גזרות.

עם זאת, לדברי מלכא, הוא לא מבצע פעילות ממשית נגד הטרור ואינו נלחם בתשתית הטרור. מלכא גילה כי בעבר תיכננו ארגוני טרור פלסטינים לבצע פיגועים בישראל באמצעות חומרים רעילים אך הפעולות הללו סוכלו.

במהלך הסקירה אמר מלכא כי מאז הפיגועים בארה"ב עורכים האמריקנים הבחנה בין טרור לטרור. "לפי התפיסה האמריקנית יש הבחנה טקטית בין טרור לטרור. הם מבחינים בין ירי על צירי תנועה לפיגועים רבי נפגעים", דברי מלכא.

לדבריו, "הממשל האמריקני מודע למשחק הכפול של ערפאת: מחד, ערפאת משתדל למנוע פעולות טרור, אך מאידך, הוא אינו עורך חיפושים ומעצרים אקטיביים ומסתפק בהוראת הודעות לשטח והחלפת מפקדי גזרות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by