בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חוטפי המטוסים: שאף אחד לא יזוז, יהיה בסדר 

חוטפי המטוסים: שאף אחד לא יזוז, יהיה בסדר

 
 
חדשות נענע 

הקלטות חדשות מתאי הטייסים חושפות את דרמת החטיפה ב-11 בספטמבר; מגדל הפיקוח שמע את החטיפה בשידור ישיר וניסה לקרוא לטייסים - החוטפים ענו; האירוניה: הטייס בטיסה 175 של יונייטד ניסה לעזור למגדל הפיקוח לאתר את טיסת אמריקן 11, דקות ספורות לפני שנחטף בעצמו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עיתון "הניו יורק טיימס" מפרסם הבוקר (שלישי) עדויות חדשות על הדרמה בתאי הטייסים של המטוסים שנחטפו ב-11 בספטמבר בארצות הברית.

ניתוח של ההקלטות חושף את הדרך בה הבינו רשויות התעופה ופקידי הממשל בארה"ב אותו היום, כי מתרקמת פעולת חטיפה סימולטנית.

מספר דקות לאחר שהמריא מטוס אמריקן איירליינס בטיסה מס` 11 משדה התעופה של בוסטון, ניתק הקשר בינו ובין מגדל הפיקוח.

אחד הפקחים ניסה לקרוא לטייס. לפתע הוא שמע קול לא מזוהה: "יש בידינו כמה מטוסים. שאף אחד לא יזוז ולא ינסה פעולות מטופשות וכולם יהיו בסדר. אנחנו חוזרים לשדה התעופה".

נראה שהחוטף התבלבל וחשב שהוא מדבר עם הנוסעים או עם צוות, המטוס, או שאחד הטייסים, שעדיין היו בחיים, לחץ על מתג הקשר שבין המטוס ובין מגדל הפיקוח.
 

טייס יונייטד 175 חשד שאמריקן 11 נחטפה, בטרם טיסתו נחטפה בעצמה

למרבה האירוניה, מי שנתבקש לעזור ביצירת קשר עם טיסה 11, היה הטייס בטיסה 175 של יונייטד איירליינס, שהמריאה מבוסטון ללוס אנג`לס בשמונה ורבע. הטייס של 175 השיב: "שמעתי מסר חשוד מיד כשעזבנו את בוסטון. נראה שמישהו פרץ לתא הטייס וציווה על כולם להיות בשקט".

בשעה 08:50, שלוש דקות לאחר שהמטוס הראשון התרסק לתוך מגדל התאומים הראשון, שאל טייס בלתי מזוהה: "מישהו יודע מאיפה העשן שעולה ממנהטן"? באותה שעה, טיסה 175 כבר עשתה דרכה לעבר מנהטן, רחוק מהמסלול שיועד לה ובמהירות כפולה מהמהירות המותרת.

בשעה זו משדר מגדל הפיקוח בבוסטון הודעה נוספת: "יכול להיות שיש לנו מטוס חטוף. יש לנו כמה בעיות ממש ברגעים אלה". באותן דקות ניסה פקח טיסה מאינדליאפוליס ליצור קשר עם מטוס נוסף, טיסה 77, שהמריאה משדה התעופה דאלאס בוושינגטון ללוס אנג`לס. הטייס ענה לפקח אבל הקשר נותק לאחר זמן קצר.

הפקח המשיך לקרוא לו ללא הצלחה. ב-08:56 היה ברור שגם המטוס הזה נחטף. רשויות התעופה, שכבר היו בקשר עם הפנטגון ודיווחו על החטיפות בבוסטון, דיווחו גם על המטוס הזה. מטוסי קרב הוזנקו לאוויר. מגדל הפיקוח מנסה לקרוא למטוס בתדר אחר, ללא הצלחה.

בשעה 09:09 מגיעים דיווחים לא מאושרים על כך שמטוס שני פגע המרכז המסחר העולמי.
 

דיווח ברדאר: גוף נע לעבר הבית הלבן

בשעה 09:33 מתקבל דיווח בשדה התעופה של וושינגטון על גוף גדול שהתגלה ברדאר ונע לעבר הבית הלבן. הדיווח הועבר מייד לשירות החשאי. סגן הנשיא צ`ייני, שהיה באותה עת בבית הלבן, הועבר מיד לבונקר תת קרקעי. הנשיא בוש היה באותה עת בפלורידה.

שלוש דקות מאוחר יותר התבקש טייס של מטוס מטען צבאי, לבדוק את זהותו של המטוס שנע לעבר וושינגטון. הטייס דיווח שמדובר במטוס בואינג 757 שנע במהירות ובגובה נמוך. המטוס "פיספס" את הפנטגון בכמה מאות מטרים, הסתובב, חזר לכיוון הפנטגון ובשעה 09:38, התרסק לתוך האגף המערבי של המבנה.

דקות לפני ההתרסקות, טיסה 93, מטוס של חברת יונייטד איירליינס, שיצא מניוארק לסן פרנסיסקו, סטה ממסלולו. ממטה יונייטד איירליינס הועברו אותה שעה דיווחים על המתרחש באוויר לכל הטייסים.

מישהו בתא הטייס של טיסה 93 קיבל את הדיווח ואישר אותו. דקות אחר כך נשמעו רחשים חשודים מתא הטייס והיה ברור שגם מטוס זה נחטף. בקשר לא נשמע יותר קול מהמטוס הזה עד שהתרסק בפנסיבלניה, כנראה כתוצאה ממרד נוסעים על הסיפון. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by