בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עיתונאי אמריקני בברזיל קיבל מעטפה נגועה באנתרקס 
 
 
חדשות נענע 

עובד ה'ניו יורק טיימס' לא פתח את המעטפה; בארה"ב התגלה מקרה שמיני של הידבקות: עובד דואר נוסף בניו ג'רסי; גם עובדת הניו-יורק פוסט, עובדת ברשת CBS ועובד דואר אחר נדבקו במחלה; החיידקים שהתגלו במשרדו של הסנאטור דאשל הוכנו ביד מקצועית יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עורך העיתון "ניו-יורק טיימס" דיווח הלילה (שישי-שבת) כי במכתב שנשלח לעובד העיתון בברזיל נמצאו חיידקי אנתרקס.

המכתב, שנשלח ב-5 לאוקטובר, הכיל שקית סגורה עם אבקה לבנה. העובד לא פתח את המכתב. תוצאות המעבדה שנתקבלו היום, הראו כי אכן מדובר באנתרקס.

כתובת הנמען שעל המעטפה לא נכתבה בכתב יד כמו במקרים קודמים, אלא הודפסה. על המכתב לא הופיעה כתובת השולח.

הבוקר (שבת) הודיע השר האמריקני לבטחון פנים, תום רידג`, כי חוקרי הFBI הצליחו לאתר את תא הדואר בסניף שבניו ג`רסי בו מוינו שתיים מהמעטפות הנגועות.

מקור רשמי ברשויות הבריאות בארה"ב הודיע אמש כי עובד דואר נוסף נבדק ונמצא נגוע באנתרקס עורי.

זוהי ההתפרצות השמינית של המחלה, לאחר שהיום דיווחה רשת החדשות CBS כי סבב בדיקות נוסף שעברו עובדי הצהובון "ניו -יורק פוסט" העלה כי אחת העובדות שלו לקתה באנתרקס עורי.

ביום חמישי נודע כי עובדת במשרדו של המגיש דן ראת`ר נדבקה בנגיף האנתרקס. העובדת מטופלת באנטיביוטיקה והיא צפויה להחלים לחלוטין.

בניו ג`רזי נדבק עובד רשות הדואר. בניו יורק נדבקו עובדת של רשת NBC, ובנה של מפיקה ברשת ABC. בפלורידה נדבקו בה שני בני אדם - אחד מהם נפטר מהמחלה.

חבילה חשודה שהכילה חומר לבן עיכבה אתמול את פתיחת בניין הפרלמנט הבריטי. החבילה נלקחה לבדיקה מעבדתית, והפרלמנט נפתח באיחור של כשעה.
 

מקרה ראשון של אנתרקס מחוץ לארה"ב

ביום חמישי התגלה נשא ראשון של אנתרקס מחוץ לארה"ב, בקניה - כך דיווח אתמול שר הבריאות הקנייתי, סם אונגרי.

הנשא, ככל הנראה איש עסקים מהבירה ניירובי, נדבק ממכתב שנשלח מאטלנטה לניירובי, דרך מיאמי שבפלורידה.

שני המכתבים חשודים נוספים עדיין נבדקים. אחד מהם נשלח למשרדי האו"ם בקניה.
 

תאימות בין החיידקים שהתגלו בניו-יורק ובפלורידה

בדיקות שנערכו אתמול העלו כי חיידקי האנתרקס שנשלחו לטום ברוקאו, שדר רשת הטלוויזיה ,NBC תואמים את אלו שנמצאו במשרדי חברת ההוצאה לאור "אמריקן מדיה", שאחד מעובדיה נפטר מהמחלה.

במשרדי NBC אובחנו מספר עובדים כנשאים של החיידק, והם נמצאים בטיפול אנטיביוטי.

בכירים במרכז הלאומי לבקרת ומניעת מחלות בארה"ב אמרו כי החיידק שנמצא בשני המקומות מופיע גם באופי טבעי בבעלי חיים, וכי יש לערוך בדיקות נוספות לפני שהזהות בין החיידקים תקבע סופית.

מהערכות ראשוניות נראה כי האבקה שהגיעה למשרדו של מנהיג הרוב הדמוקרטי, הסנאטור טום דאשל "הוכנה באופן מקצועי", והיא מזוקקת יותר וכוללת כמות גבוהה יותר של החיידקים.
 
 

33 מאנשי צוותו של מנהיג הרוב בקונגרס נחשפו

השבוע נודע כי 33 מאנשי צוותו של טום דאשל נחשפו לחיידק. דאשל ציין כי לאחר קבלת המכתב עבר בעצמו בדיקה רפואית מקיפה, שגילתה כי לא נידבק באנתרקס.

בעקבות האירוע, הודיע יו"ר הסנאט האמריקני כי בית הנבחרים יסגר לארבעה ימים, במהלכם יערכו בו בדיקות אחר שרידי אנתרקס, וכן ניקיונות יסודיים במקרה הצורך.

נבגים של החיידק התגלו גם במשרדי מושל מדינת ניו-יורק, ג`ורג` פטאקי. דוברו של פטאקי אומר כי החדר בו התגלה האנתרקס הוא חדר מבודד, שלציבור אין גישה אליו. הדובר לא ציין כיצד לדעתו הגיע האנתרקס למשרד.

מעטפה חשודה נוספת התגלתה אמש גם בקונסוליה האמריקנית בעיר אוסאקה ביפן, והשגרירות נסגרה עד לבחינת תוכן המעטפה.

גם שגרירות ארה"ב בסראיבו נסגרה, הפעם בשל התרעות בטחוניות.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by