בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אפגניסטאן: חודשו הפצצות האמריקניות הבוקר  
 
 
חדשות נענע 

לפי דיווחי עדי ראייה הם מפצציצים מטרות בעיר הבירה קנדהאר; מקורות באפגניסטאן: שמונה אזרחים נהרגו בהתקפה אתמול; דיווחים בכלי תקשורת אמריקניים על כוחות מיוחדים שהחלו לפעול בדרום המדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מטוסים אמריקניים שבו והפציצו הבוקר (שישי) מטרות בעיר הבירה קאבול באפגניסטאן, כך דיווחו עדי ראייה לרשת הטלוויזיה בלוויין "אל-ג`זירה".
 

לפי הדיווח, נפלה אחת הפצצות סמוך למלון "אינטרקונטיננטל" בעיר.

הדיווחים על התקיפות האוויריות באים על רקע פרסומים בכלי התקשורת בארה``ב לפיהם כוחות מיוחדים של צבא ארה"ב החלו לפעול באפגניסטן בעיקר בדרום המדינה.
 

גם אתמול הותקף שדה התעופה מצפון לקאבול

אזרח אפגאני מביט בעשן המיתמר ממבנה הרוס של הטליבאן, אתמול בקאבול (רויטרס)
 אזרח אפגאני מביט בעשן המיתמר ממבנה הרוס של הטליבאן, אתמול בקאבול (רויטרס)   

אתמול לפנות בוקר (חמישי) ערכו מטוסי ארה"ב תקיפה נוספת בבירה קאבול, ותקפו מטרות בשכונות שסביב ארמון הנשיאות. מקורות באפגניסטן דיווחו כי שמונה אזרחים נהרגו אתמול בהתקפות על קיאזאמאן, מזרחית לקאבול.

בכירים במשרד ההסברה של הטליבאן מסרו כי התקיפות פגעו בעיקר במחוז שאש טאראק, הסמוך לבניין בו שכנה בעבר שגרירות ארה"ב, המאוכלס עתה במפקדה של יחידת טנקים אפגנית. באזור שוכנים גם משרד ההגנה האפגני, ויחידת חיל משמר של הטליבאן.

להבות עלו גם משדה התעופה המצוי צפונית לעיר, אם כי קשה היה לקבוע את מקורן. שדה התעופה הותקף גם אתמול, ובין השאר הושלך עליו מטען דלק שגרם שם לדליקה גדולה.

בקנדהאר, מטה הטליבאן בדרום אפגניסטן, תקפו מטוסי ארה"ב מטרות צבאיות בכל העיר. תושבים דיווחו בטלפון כי לוחמי טליבאן בעיר חילקו נשק לאזרחים. קנדהאר נחשבת למעוז משטר הטליבאן, ובה מתגורר מנהיגה הרוחני של התנועה, המולה מוחמד עומאר. תקיפות נוספות בוצעו גם בעיר ג`לאלאבד, בעיקר בשדה התעופה של העיר.
 
 

שלשום דחה הבית הלבן את הצעת הפשרה שהעביר שר החוץ של הטליבאן, עבדול וואקיל מוטאווקיל, לפקיסטן. העמדה האמריקנית ידועה, מסרו מקורות רשמיים בוושינגטון, ולא תהיה הפסקה של האש כל עוד לא הוסגר בין לאדן לידי ארצות הברית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by