בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
השר זאבי נפטר מפצעיו לאחר שנורה על ידי מתנקשים 
 
 
חדשות נענע 

השר נורה בראשו בעת שעלה לחדרו במלון הייאט בירושלים; תייר שהתאכסן בחדר סמוך: שמעתי חבטה עמומה; פונה לבי"ח ללא דופק; פרופ' ריבקינד: זאבי הגיע מת לבית החולים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר התיירות, רחבעם זאבי, נורה הבוקר (רביעי) בראשו, סמוך לשעה 07:00 בבוקר, בקרבת חדרו במלון הייאט בירושלים; השר נפצע באורח אנוש ופונה לטיפול בבית חולים הדסה עין כרם, כשהוא במצב של מוות קליני. בשעה 10:00 לערך נכשל ניסיון החייאתו ומנהל בית החולים הכריז רשמית על מותו. החזית העממית נטלה אחריות להתנקשות.

 
מחקירה ראשונית עולה, כי זאבי סעד ארוחת בוקר עם רעייתו, יעל; במהלך האחרונה, סיפרה רעייתו למשטרה, טען זאבי כי הבחין בדמות בעלת חזות פלסטינית הנועצת בו מבטים.

סמוך לשעה 07:00 עלה לחדרו(816) שבקומה השמינית, שם המתינו לו, ככל הנראה, שלושה מתנקשים ופתחו לעברו באש מטווח קצר במסדרון הקומה בסמוך לדלת חדרו.

כדור אחד פגע בראשו ושני בצוארו. אשתו של השר שעלתה לחדר זמן קצר אחריו, מצאה אותו כשהוא שרוע על רצפת החדר. היורים הצליחו להימלט. יחידות מיוחדות של לוחמים בטרור סרקו את המלון, אך לא איתרו את עקבותיהם של המתנקשים.

ההערכה היא כי המפגעים השתמשו במשתיקי קול ונמלטו דרך יציאת החירום החיצונית הממוקמת בסמוך לחדרו של זאבי במלון.

המתנקשים נמלטו אל שטחי הרשות הפלסטינית ברמאללה.


 

פרופ' ריבקינד: זאבי הגיע מת לבית החולים

השר זאבי פונה ללא דופק לבית החולים הדסה עין כרם, שם נלחם על חייו עד הרגע האחרון תחת ידיהם של מיטב המומחים. סגן מנהל בית החולים, הפרופסור שמואל שפירא, אמר כי מלכתחילה סיכוייו של זאבי לשרוד היו קלושים וכי משפחתו וראש הממשלה ידעו על כך.

פרופסור אבי ריבקינד, מנהל המחלקה הכירורגית, שטיפל בזאבי דיווח כי השר הגיע מת לבית החולים ואמר "נלחמנו על זאבי ונכשלנו". ריבקינד סיפר כי הרופאים בצעו מיד עיסוי חזה וליבו חזר לפעום בשלב מסויים, אך מוחו נפגע באורח קשה מאד ולכן לא שרד את ההחייאה.

ריבקינד דיווח כי כדור אחד פגע בלסתו התחתונה של זאבי ולא גרם לכל נזקים אך הכדור השני פגע בראשו מתחת לגלגל העין הימנית.

 
 

תייר שהתאכסן בחדר סמוך: שמעתי חבטה עמומה

המפגעים נמלטו בלא שאיש הבחין בהם. מלון הייאט הבוקר (גילי כהן מגן)
 המפגעים נמלטו בלא שאיש הבחין בהם. מלון הייאט הבוקר (גילי כהן מגן)   
עדותו של ד"ר דיוויד הוקינס, תייר מקליפורניה שהתאכסן בחדר הסמוך לזאבי, היא העדות העקיפה הקרובה ביותר לאירוע. הוקניס מספר כי היה במקלחת כאשר שמע קול עמום של חבטה. כאשר יצא החוצה ראה אדם שמתבוסס בדמו ולידו כבר היה רעייתו.

"יצאתי, לא ראיתי שם איש ולא ראיתי כלי נשק. ליד הגופה היה תרמיל של אקדח. הזעקתי חברה אחרת בקבוצת התיירים שלנו, שביצעה בו החייאה עד שהגיע צוות האמבולנס. ראיתי שהוא נורה בראשו אך לא הבחנתי ביריה בצוואר. היה ברור שמצבו קשה מאוד מלכתחילה", סיפר הוקינס.
 
ארגון החזית העממית נטל אחריות על ההתנקשות, בתגובה לחיסול מנהיגם אבו-עלי מוסטפא ע"י ישראל באוגוסט.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי זאבי לא היה מאובטח הבוקר וכי לא היו עדי ראיה לארוע. כמו כן נמסר כי לא היו התראות מיוחדות לפגיעה בפוליטיקאים ישראלים בתקופה האחרונה.

חוקרי המשטרה גבו היום עדות מכל עובדי המלון, ביניהם יותר ממאה עובדים פלסטינים ממזרח ירושלים, בניסיון לברר האם קיבלן המתנקשים מידע מוקדם מעובד המלון.

במקביל מתגברת המשטרה לאורך קו התפר, בין השאר למנוע מעשי נקם של יהודים.

ראש הממשלה, אריאל שרון, מכנס את הקבינט הדמיני-בטחוני להתייעצויות דחופות.

רחבעם זאבי ז"ל, בן 75, הותיר אחריו אשה וחמישה ילדים. הוא נולד בשנת 1926 בירושלים, השתחרר מצה"ל בדרגת אלוף וב 1988 נבחר לראשונה לכנסת כראש מפלגת "מולדת". שלשום הגיש את התפטרותו מהממשלה על רקע חילוקי דעות בנושאים מדיניים עם ראש הממשלה. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by