בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זעזוע במערכת הפוליטית מהרצחו של זאבי 
 
 
חדשות נענע 

ח"כ הנדל: זאת הכרזת מלחמה; שריד: זהו מעשה נבלה שעשוי להטביענו שוב במרחץ דמים; ליברמן משך את מכתב ההתפטרות שלו עד תום שבעת ימי האבל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השר אביגדור ליברמן משך בצהריים (רביעי) את מכתב ההתפטרות שלו מהממשלה, עד תום ימי האבל על שר התיירות, רחבעם זאבי.

בתוך כך, עובר זעזוע במערכת הפוליטית בעקבות הההתנקשות בזאבי. ח"כ צבי הנדל, מסיעת "ישראל ביתנו" דרש משרון לפרק את הרשות הפלסטינית מנשקה ולפזר אותה. "רצח שר בישראל בעיר הבירה של ישראל היא הכרזת מלחמה. אין אוסלו, יש עם ישראל חזק" אמר.
 
שר הבריאות, ניסים דהאן סיפר, כי הזהיר בשבוע שעבר את זאבי, שלא ימשיך להשתכן במלון הייאט. זאבי ענה לו: לי לא יכולים לעשות כלום.

השר אביגדור ליברמן, אשר התפטר שלשום מהממשלה יחד עם זאבי, קרא לחשיבה מחודשת בכל הקשור לטיפול בטרור ולהבנת האויב העומד מולנו.

השר מאיר שיטרית אמר: "לא הסכמתי עם דעותיו ואינני מסכים עם דעותיו, אבל הוא איש שנאבק כל חייו למען בטחון ישראל, ללא חת".

הנשיא קצב אמר הבוקר כי האחריות לטרור וגם האחריות לרצח השר זאבי היא על ההנהגה הפלסטינית ועל יו"ר הרשות ערפאת: "ערפאת הוא למעשה מנהיג של כל ארגוני הטרור. יש לממשלה את הכלים, את היועצים ואת המידע ההולם כדי להתמודד עם הטרור. כרגע אנו בשלב חדש במאבקנו בטרור", אמר הנשיא.

קצב אמר כי "יחד עם אזרחי ישראל אנו מתאבלים ובוכים על מותו של האלוף, השר והמצביא רחבעם זאבי, שנרצח בידי רוצחים שפלים". לדבריו, זהו מעשה טרור מהחמורים בתולדות המדינה.

השר דני נווה אומר כי "כל אזרחי ישראל מימין ומשמאל המומים וזעמים על הפשע הנתעב. מעל הכל איבדנו אדם יקר וחבר. הצוואה של גנדי לכולנו היא שלטרור אין סליחה ואין מחילה וצריך להילחם בו ללא פשרות".

 

האופוזיציה הפוליטית אבלה ומזועזעת

ראש האופוזיציה, יוסי שריד, הביע זעזוע כבד מההתנקשות בשר זאבי. לדבריו, המשמעות האישית של המעשה מכאיבה מאוד, אך המשמעות הפוליטית והמדינית מרחיקת לכת. שריד אומר שאם אמנם התנקשו בו פלסטינים, הם עשו מעשה נבלה שעלול לעלות ביוקר רב ולהטביע אותנו שוב למרחץ דמים, דווקא ברגע שהיה נדמה שאנחנו מתרחקים ממנו.

שריד הוסיף כי הידיעה איומה גם מהצד האישי. "הוא היה בר פלוגתא קשה, אבל גם בריחוק הפוליטי יש רגעים של קרבה אישית". גם בסיעת שינוי אבלים ומרכינים ראש. מהדיעה נמסר כי "גנדי היה יהודי יקר ופטריוט גדול".

במפלגת העבודה מביעים זעזוע מהרצח הנפשע של זאבי. "מפלגת העבודה מרכינה ראש עם לכתו של זאבי, מהלוחמים הגדולים של ישראל, שתולדות חייו שזורים בתולדותיה של מדינת ישראל", לשון ההודעה.

השר מתן וילנאי אמר כי זאבי ראה בו בן, מאחר והיה מיודד עם אביו של וילנאי, מראשוני חוקרי ארץ ישראל.

 
 

רביץ: זאבי החל להניח תפילין בגללי

ח"כ אברהם רביץ מסיעת "יהדות התורה" אמר כי "זו אבידה גדולה מאוד, לעם ישראל בלי כל קשר לדעות הפוליטיות, אני חושב שהוא היה אחד מאוהבי ישראל, מאוהבי ארץ ישראל ואני מקווה שהמקום ימלא את חסרונו".

רביץ הוסיף כי זו לא העת לדבר על מדיניות החיסולים ו"אסור שנעלה על דעתנו דיון במדיניות ממשלת ישראל בהקשר של הרצח הזה".

ח"כ רביץ סיפר גם כי זאבי החל להניח תפילין בעקבות מפגש פוליטי לילי בו נכחו ושאליו הצטרף הרב אורי זהר. לאחרונה סיפר לו זאבי כי מאז המשיך להניח תפילין.
 

ליברמן: אקבל החלטה לפי מה שגנדי היה עושה

סיעת "האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו" קיימה ישיבת אבל מיוחדת בדלתיים סגורות. ח"כ בני אלון, ספד לחברו לסיעה, השר רחבעם זאבי, בקריאת פסוקים מהתנ"ך: "איך נפלו גיבורים", וכן קרא לזכרו של זאבי את הספד דוד ליהונתן.

השר ליברמן הגדיר את זאבי כ"קצין וג`נטלמן. מאחרוני המוהיקנים, שייצג את דור הפלמ"ח ואת דור תש"ח". ליברמן הודה לראש הממשלה על הקריאה הנרגשת שלו והבהיר כי ההחלטה באשר לפרישת האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו מהממשלה תהיה פועל יוצא "מההבנה איך גנדי היה נוהג במקומי. זאת הצוואה שלו, וזו הדרך לקבל את ההחלטה".

 
ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, אמר בצהריים כי ההתנקשות בזאבי היא בגדר "קו אדום נוסף שנחצה".

"ראש הממשלה היטיב לעשות בכך שהאשים את ערפאת והרשות הפלסטינית במעשה" אמר נתניהו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by